Právě se stalo: Sněmovna schválila jeden z hlavních bodů programu SPD

27.11.2019 12:54

Poslanecká sněmovna právě přijala novelu zákona z pera SPD, která zvyšuje a upřesňuje přímou hmotnou odpovědnost subjektů a osob při hospodaření s veřejným majetkem a penězi. Informaci ParlamentníchListů.cz potvrdila také mluvčí SPD Barbora Zeťová.

Právě se stalo: Sněmovna schválila jeden z hlavních bodů programu SPD
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti diktátu EU pořádaná SPD s účastí zahraničních hostů- Marine le Pen, Geerta Wilderse a dalších
reklama

Z pohledu SPD se tak podařilo prosadit jeden z hlavních programových bodů hnutí. Jedná se o novelu zákona č. 219/2000 Sb., o majetku České republiky. Rozdíl oproti dosavadnímu stavu je nově v tom, že dříve byla odpovědnost za škodu na majetku uplatňována vůči státu, nyní je celá věc rozdělena tak, že konkrétní škodu na majetku, která vznikne, uhradí konkrétní organizační složka ze svého rozpočtu.

Téma majetku je pro SPD velmi zásadní. Při pohledu do jejich programu, jak naše redakce učinila, najdeme i body, které se týkají majetku v exekuci či jeho původu obecně.

Tak například k exekucím se lze dočíst, že „budeme prosazovat přijetí zákona proti lichvě a legislativně znemožníme spekulativní exekuce majetku občanů na základě lichvářských půjček. Nikdo nemůže být takto připraven o bydlení a důstojnost. Exekuce musí respektovat základní občanská práva.“ U zmíněného původu pak v programu SPD stojí: „Prosazujeme prokázání původu nabytého majetku občana nad 20 milionů korun. A na rozdíl od všech ostatních stran zpětně. V případě, že nebude doloženo legální nabytí majetku, bude zdaněn 100procentní daní.“

„Jedná se o první zákon, který nám prošel Sněmovnou. SPD plní svůj program, pro který nám dalo hlas více než půl miliónu voličů. Je to sice všechno běh na dlouhou trať, ale děláme maximum. Je evidentní, že jsme jediná strana, která hájí dnes národní zájmy, a toto je pomyslná první vlaštovka. Aby stát hospodařil úsporně, a nikoliv jako v případě dotace pro solární barony za vládnutí ODS,“ uvedl pro naší redakci poslanec za SPD Radovan Vích. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zabij mě! Zeman: Výbuchy emocí. A vážný vývoj

19:34 Zabij mě! Zeman: Výbuchy emocí. A vážný vývoj

Vždyť Zeman propálil, že Hamáček plánoval cestu do Moskvy i s vědomím „Vrbětic“! bouří čeští novinář…