Právě teď: Megazásah Ivo Ištvana! Stovky policistů v akci. Jsou i u Faltýnka

07.03.2019 10:04

Vrchní státní zástupce z Olomouce Ivo Ištvan stojí za dnešními rozsáhlými zásahy v antimonopolním úřadu, na radnici městské části Brno-střed i v sídle společnosti Kapsch. Píše o tom server Lidovky.cz. Dle serveru iRozhlas.cz policie dorazila i k místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi.

Právě teď: Megazásah Ivo Ištvana! Stovky policistů v akci. Jsou i u Faltýnka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vrchní státní zástupce Ivo Ištvan

Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu podle všeho provádějí domovní prohlídku v sídle společnosti Kapsch, ale také v sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Policejní pátrání míří také do Brna. Celkem se podle Lidových novin na zásahu podílelo 60 pracovních skupin kriminalistů. 

Zásah probíhá například také na radnici městské části Brno-střed. Úřad bude celý den pro veřejnost uzavřený. Důvody zásahu nejsou známy, řekla ČTK mluvčí radnice Kateřina Dobešová. „S policií spolupracuje tajemník úřadu, bližší informace nemám,“ řekla Dobešová. Doplnila, že zaměstnanci kvůli zásahu policie nepracují.

Původní text ZDE

Důvody zásahu nejsou zřejmé, zásah by se ale měl týkat úřadu, nikoli politiků. „Ráno jsme jen dostali avízo, že úřad bude uzavřený, čekáme na další zprávy. Na úřadě by měl být podle mých informací pouze tajemník,“ řekla ČTK místostarostka radnice Michaela Dumbrovská (KDU-ČSL).

Úřad je podle zpravodaje ČTK, který je na místě, uzavřený z obou stran, vchod hlídají policisté. „Dnes provádíme úkony trestního řízení ve dvou samostatných věcech, mimo jiné i v Brně,“ řekl ČTK mluvčí centrály Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté také prohledávají byt generálního ředitele firmy Kapsch Karla Feixe.

A objevila se také zpráva, že policie si přišla pro dokumenty k místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi. Jeho advokát Josef Bartončík ovšem tvrdí, že vůči druhému muži ANO není žádné obvinění a může být jen v pozici svědka.

O tom, že akci dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, hovoří náměstek vrchního státního zástupce v Olomouci Pavel Komár. „Mohu potvrdit, že probíhají úkony trestního řízení, které vykonává Národní centrála proti organizovanému zločinu. A zásahy dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci,“ uvedl Deníku N.

Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po odstranění Čižinského padla silná slova o rozkladu na Praze 1. První plány nové koalice

13:31 Po odstranění Čižinského padla silná slova o rozkladu na Praze 1. První plány nové koalice

Po nedávném vypovězení koaliční smlouvy na Praze 1 se zastupitelé Prahy 1 shodli na nové koalici. St…