Pravicová alternativa je Aliance pro budoucnost, říká její šéf Sehnal a varuje před koalicí SPOLU. Nemají prý žádný program

10.05.2021 15:22

Růst preferencí koalice SPOLU překvapil nejen některé politology, ale i šéfa Aliance pro budoucnost Pavla Sehnala. Ten se podle svých slov podíval na program tohoto subjektu a zjistil, že prý neobsahuje nic konkrétního. “Žádná čísla, žádné konkrétní návrhy. Jen nemastný a neslaný text,” podotýká.

Pravicová alternativa je Aliance pro budoucnost, říká její šéf Sehnal a varuje před koalicí SPOLU. Nemají prý žádný program
Foto: APB
Popisek: Pavel Sehnal, předseda Aliance pro budoucnost

Poslední průzkumy krom dalšího poklesu hnutí ANO ukazují výrazný růst koalice SPOLU, která sdružuje ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Předseda Aliance pro budoucnost Pavel Sehnal tomu nerozumí, podle něho nemají žádný reálný program. 

“Těžko rozumět údajnému růstu preferencí koalice SPOLU. Pokud se totiž na tento slepenec podíváte blíže, zjistíte, že nemá žádný program. Všechno jsou jen všeobecné ohebné fráze, pod které se schová cokoliv. Přitom tyto strany za stejnou věc dlouhodobě kritizují vládní hnutí ANO,” uvádí Sehnal.

Anketa

Vyhraje hnutí ANO sněmovní volby? (Ptáme se od 9.5.2021)

87%
9%
4%
hlasovalo: 12906 lidí

Jde o prý nemastný a neslaný text. “Nenašel jsem v něm žádná čísla, žádná jasná tvrzení. Je to skutečně jen deklaratorní prohlášení ve smyslu budeme šetřit, ale ještě nevíme kde, uděláme důchodovou reformu, ale ještě nevíme jakou a euro také přijmeme, ale také schopni se k tomu přesněji vyjádřit. Za mě je takový program k ničemu,” konstatuje politik.

“Volební program musí být jednoznačný a konkrétní. Bavíme-li o úsporách na straně státu, mělo by zaznít číslo, které bude obhájeno. Například: snížíme počet státních zaměstnanců o dvacet procent a bude to znamenat takovou a takovou úsporu. Lze agendu naakumulovat na zbývajících 80 procent? Pokud ano, jaké prostředky k tomu budou potřeba. Rychlejší počítače? Rychlejší mobily? Větší softwarovou podporu? Takhle by to mělo vypadat,” pokračuje šéf Aliance pro budoucnost.

Dalším příkladem jeho tvrzení je i důchodová reforma. “Koalice SPOLU neříká vůbec nic k tomu, jak by měla vypadat. Důchod je dnes abstraktní pojem, kdy pro mladé není důchod důvodem ke spoření, protože my ty peníze nedostaneme. Dáváme je státu do průběžného systému, takže pro nás není motivační si spořit a spíš si říkáme, že si raději koupíme byt, který budeme na stáří pronajímat. V tom řada lidí vidí alternativní cestu, ale chytřejší člověk dnes v zásadě nespoléhá na stát a snaží se vytvořit nějakou zálohu, třeba ve formě toho bytu, který bude pronajímat,” dodává Pavel Sehnal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Radim Panenka

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…