Právníci se snažili u soudu oddálit zahájení kauzy Oleo Chemical. Účastní se i Rittig

18.11.2015 10:52 | Zprávy
autor: vam, čtk

Část právníků se dnes snažila oddálit zahájení soudního procesu v kauze vyvádění peněz z firmy Oleo Chemical směrem k lobbistovi Ivo Rittigovi. Případ chtěli vrátit žalobcům či jinému soudu. Soudkyně Kateřina Radkovská si námitky vyslechla a po více než půlhodinové prodlevě hlavní líčení zahájila. Rittig se ho účastní.

Právníci se snažili u soudu oddálit zahájení kauzy Oleo Chemical. Účastní se i Rittig
Foto: twitter.com
Popisek: Ivo Rittig

Advokáti si postupně stěžovali na to, že právní zástupce byl údajně poškozené firmě přiřazen žalobcem, což je proti pravidlům, a tak by měl být případ vrácen k došetření. Další námitky se týkaly toho, že by se kauzou neměl zabývat pražský městský soud či že soudkyně dostala kauzu na stůl účelově.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Jak to je?

Musí nebo nemusí získat diplomati z Ruska získat povolení pro vstup do ČR? Prý jim stačí poslat e-mail. To jako vám nebo komu? Kdo teď o jejich vstupu do ČR rozhoduje a na základě čeho?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo z „našich“ zradil Letnou? Volba radních ČT rozkládá opozici

4:49 Kdo z „našich“ zradil Letnou? Volba radních ČT rozkládá opozici

Zrada České televize, poslední državy, co si Babiš nekoupil. Taková slova zaznívají po hlasování sně…