Právnička Slámová: Z ODS jsem vystoupila, protože se v ní děly věci na hraně zákona

03.05.2014 9:20

Advokátka Klára Long Slámová, která mimo jiné obhajovala Jiřího Kajínka nebo vraha patnáctileté dívky, poskytla rozhovor dnešní MF Dnes. O své práci ale říká, že i kdyby advokát obhajoval nejhoršího zločince na planetě, je scestné mu to vyčítat, protože je to jeho povinnost. Slámová ale promluvila i o tom, proč vystoupila z ODS a proč ji zatím žádná politická strana neláká. Svěřila se ale, ke kterým stranám má nejblíže.

Právnička Slámová: Z ODS jsem vystoupila, protože se v ní děly věci na hraně zákona
Foto: Facebookový profil Kláry Slámové
Popisek: Advokátka Klára Slámová

Na otázku novinářky, že laik těžko chápe, jak může advokát obhajovat „odpudivé padouchy“, Slámová uvedla, že obhájce je nezbytnou součástí demokratické justice. „I kdyby advokát obhajoval nejhoršího zločince na této planetě, je zcestné mu to vyčítat. Jednoduše je to jeho povinnost a práce,“ uvedla s tím, že vyčítat advokátovi obhajobu padouchů je stejné, jako vyčítat lékaři, že ošetřuje či dokonce zachraňuje nějakého kriminálníka. „Kritizovat advokáta lze pouze za to, jak obhajuje. Jak jedná,“ poznamenala.

Slámová vystoupila z ODS před čtyřmi lety prý kvůli tomu, že se v této straně začalo rozmáhat kmotrovství. „Děly se věci, které hraničily se zákonem. Takové směřování strany a některých jejích členů se mi nelíbilo,“ uvedla s tím, že politiku sleduje dál, ale současné klima ve společnosti ji „nasírá“.  Mimo jiné se hrozí fašizujících tendencí ve společnosti, které prý narůstají. „Kdekdo se nechá manipulovat populistickými hesly Okamurova Úsvitu,“ podotkla.

Do politiky se v nejbližších letech nechystá, protože jí nevyhovuje žádná ze stávajících politických stran. „Možná, kdyby TOP 09 umírnila některé své členy, anebo se ODS transformovala do své někdejší podoby,“ uvedla advokátka Klára Long Slámová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Teď se zprasím!“ Babiš řekl, co nemá ráda jeho žena. A rozjel show

19:31 „Teď se zprasím!“ Babiš řekl, co nemá ráda jeho žena. A rozjel show

Vládní prázdniny se blíží mílovými kroky, ale předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se svým týmem dál pr…