Pražákům nebude hej. Roušky v obchodech, omezené otvíračky barů a nočních podniků

4. 9. 2020 16:40

Prahu čekají nová antivirová opatření. Zprávu přinesl Český rozhlas. Lidé budou muset nasadit roušky v obchodech. Omezí se otevírací doba restaurací, barů a nočních podniků. Informovala o tom „pražská hygiena“ v čele s ředitelkou Zdeňkou Jágrovou. Od 14. září by si měli roušky připravit také školáci.

Pražákům nebude hej. Roušky v obchodech, omezené otvíračky barů a nočních podniků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch
reklama

Anketa

Je Česká republika dobře řízenou a vedenou zemí? (Ptáme se od 2.9.2020)

61%
39%
hlasovalo: 13064 lidí

„První bod se týká zákazu přítomnosti veřejnosti v provozovnách stravovacích služeb, a to v době od půlnoci do šesté hodiny ranní,“ oznámila Zdeňka Shumová, ředitelka sekce ochrany a podpory veřejného zdraví. Jedná se hlavně o uzavření barů a nočních klubů.

„Další opatření se týká nošení roušek ve vnitřních prostorech, kde nově přibývá nošení roušek v prostorech obchodů a nákupních center,“ dodala Shumová.

„S účinností od 14. 9. platí další mimořádné opatření, které se týká nošení roušek ve společných prostorech všech škol,“ doplnila jí ředitelka Hygienické stanice hlavního města Prahy Zdeňka Jágrová. Povinnost nosit roušku se nevztahuje na třídy.

Jágrová dále tvrdí, že hygiena zavádí opatření tak, aby nikoho nezaskočila a aby bylo možné se na ně připravit. Jágrová také prohlásila, že mají problémy s trasováním kontaktů lidí nakažených koronavirem. „V Praze se nám daří trasovat obtížně. Pomáhají nám pražští medici, vojenští medici i armáda. Případů je strašně moc. Omlouváme se, moc nás to mrzí, ale nejsme schopní to v dané situaci zvládat,“ řekla.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) zase apeloval na zodpovědnost občanů. „Covid není banální záležitost, nesmíme situaci podceňovat.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…