Pražská ODS je v rozkladu. Členové prý zvažují odchody ze strany

30. 8. 2013 9:55

Poté, co občanští demokraté vládli Praze dvacet let, je pražská ODS v rozkladu. MF DNES píše o jejím střemhlavém pádu. Ztratila Magistrát a ubývá jí voličů a mluví se o odchodu některých jejích členů. Podle deníku ale také vzniká plán, jak spojit různé proudy, posbírat i hlasy ODS a vyrazit příští rok do bitvy o Magistrát.

Pražská ODS je v rozkladu. Členové prý zvažují odchody ze strany
Foto: Bohumil Zoufalík
Popisek: Bohumil Zoufalík

V minulých dnech odešel ze strany Boris Šťastný. Chce se údajně přidat k nově vznikajícímu pravému bloku. Jeho součástí je Suverenita Jany Bobošíkové a Uzdravme naši politiku hlásící se k odkazu Václava Klause. Deník MF DNES píše, že tímto směrem se vydal i bývalý radní Jiří Janeček. „I když Václav Klaus nebude kandidovat, já dál pracuji na tomto projektu,“ říká Janeček.

Deník MF DNES prý oslovil některé členy pražské ODS a získal informace, že skutečně zvažují odchod ze strany. Podle deníku nechtějí prozrazovat svá jména, ale uvedli, že zvažují možnost vstoupit do UNP. Nicméně zatím vyčkávají. Jedním z důvodů je také jednání o případných změnách v pražské ODS. To by jim dávalo určité šance na ovládnutí pozic.

Šanci mají i Starostové

Svou pozici podle deníku nyní upevňuje UNP. Je prý vidět snaha posbírat voliče dominantních pravicových politických stran, zejména ODS. O UNP se prý hovoří jako o „béčku“ ODS. Další uskupení, která se v Praze zřetelně rýsují, jsou dvě. Jde o skupiny starostů. Jedni jsou v hnutí Starostové pro Prahu a sdružují především představitele malých obcí a na straně druhé se houfují starostové větších městských částí, především z ODS. Ty prý verbuje starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík, který již občanské demokraty opustil. Byl by prý rád, kdyby se spojili i se starosty malých částí. Bývalý primátor Prahy Bohuslav Svoboda však říká, že odchody z ODS jsou fámy.

Deník MF DNES uvádí názor politologa Kamila Švece, který je přesvědčen, že UNP i starostové mají šanci v komunálních volbách uspět.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kde je pan Hřib? Primátor měl dnes obsílku k soudu s mužem, od kterého koupil dům. Jenže...

19:29 Kde je pan Hřib? Primátor měl dnes obsílku k soudu s mužem, od kterého koupil dům. Jenže...

Obvodní soud pro Prahu 9 začal řešit kauzu primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) v souvislosti s jeh…