Pražská ODS je v rozkladu. Členové prý zvažují odchody ze strany

30.08.2013 9:55 | Zprávy

Poté, co občanští demokraté vládli Praze dvacet let, je pražská ODS v rozkladu. MF DNES píše o jejím střemhlavém pádu. Ztratila Magistrát a ubývá jí voličů a mluví se o odchodu některých jejích členů. Podle deníku ale také vzniká plán, jak spojit různé proudy, posbírat i hlasy ODS a vyrazit příští rok do bitvy o Magistrát.

Pražská ODS je v rozkladu. Členové prý zvažují odchody ze strany
Foto: Bohumil Zoufalík
Popisek: Bohumil Zoufalík

V minulých dnech odešel ze strany Boris Šťastný. Chce se údajně přidat k nově vznikajícímu pravému bloku. Jeho součástí je Suverenita Jany Bobošíkové a Uzdravme naši politiku hlásící se k odkazu Václava Klause. Deník MF DNES píše, že tímto směrem se vydal i bývalý radní Jiří Janeček. „I když Václav Klaus nebude kandidovat, já dál pracuji na tomto projektu,“ říká Janeček.

Deník MF DNES prý oslovil některé členy pražské ODS a získal informace, že skutečně zvažují odchod ze strany. Podle deníku nechtějí prozrazovat svá jména, ale uvedli, že zvažují možnost vstoupit do UNP. Nicméně zatím vyčkávají. Jedním z důvodů je také jednání o případných změnách v pražské ODS. To by jim dávalo určité šance na ovládnutí pozic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: dkr

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

18:12 ČT hasí průšvih, který by proti ní poštval Donalda Trumpa

„ČT žádnou složku na Donalda Trumpa nemá!“ Michal Kubal musel v neděli vyvracet hoax vzešlý od ameri…