Pražská ODS si dnes zvolí nového předsedu. Favoritem Svoboda

30.01.2012 6:17

Pražská ODS si dnes večer zvolí nového předsedu. Favoritem na tento post je primátor Bohuslav Svoboda, který v minulých týdnech dostal 12 z 15 možných nominací. Jediný protikandidát bývalý radní Jiří Janeček získal podporu jen ve své domovské Praze 11. Odcházející předseda Boris Šťastný, který rezignoval po ustavení nové koalice ODS a TOP 09 na pražské radnici, znovu kandidovat nechce.

Pražská ODS si dnes zvolí nového předsedu. Favoritem Svoboda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda, primátor hlavního města Prahy
reklama

V případě Svobodova zvolení budou delegáti jednat také o obsazení uvolněného postu prvního místopředsedy, který v současnosti zastává právě Svoboda. Tím by se mohl stát náměstek ministra financí Zdeněk Zajíček, který získal na oblastních sněmech většinovou podporu.

Svoboda chce svoje lidi

Spor se dá ale očekávat u případné volby čtyř řadových místopředsedů. Zatímco Svoboda by se rád obklopil svými lidmi, jeho odpůrci trvají na tom, že místopředsedové mají mandát až do konce roku.

V současnosti křesla místopředsedů zastávají bývalí náměstci primátora Rudolf Blažek a Pavel Klega, ministr životního prostředí Tomáš Chalupa a nynější primátorský náměstek Josef Nosek. O tyto posty se chce dnes ucházet Nosek, Chalupa, starosta Prahy 4 Pavel Horálek, místostarostové Prahy 8 a 9 Ondřej Gros a Tomáš Portlík, poslankyně Jana Černochová a radní Prahy 3 Ondřej Pecha.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura utahuje penězovody ČT. Do Sněmovny jde tento návrh

10:51 Okamura utahuje penězovody ČT. Do Sněmovny jde tento návrh

Na program Poslanecké sněmovny je zařazen návrh zákona z dílny SPD na radikální proměny financování …