Spor vznikl kolem pondělního jednání představenstva městem vlastněné firmy Pražská plynárenská Holding, která je stoprocentním majitelem Pražské plynárenské. Představenstvo složené ze zástupců koaličních stran schválilo tantiémy pro členy orgánů Pražské plynárenské za loňský rok. Rozhodnutím získali částku 300 000 korun i bývalí členové dozorčí rady z minulé politické reprezentace. Primátor Hřib, v té době na služební cestě, postup označil za porušení koaliční smlouvy a na dnešek svolal jednání.
„Problém, který vznikl teď, se má tak, že nelze ty tantiémy nějakým způsobem revokovat,“ uvedl primátor po skončení dnešního více než tříhodinového jednání. Dodal, že otázka odměňování politiků v orgánech městských firem je pro Piráty zásadní a že další diskuse v koalici se povede ohledně dalšího postupu kolem Pražské plynárenské a Pražské plynárenské Holding, které město plánuje sloučit. „Myslím, že koalice ohrožena není,“ řekl Hřib.
Původně měli bývalí členové dozorčí rady dostat každý přes milion korun, ale na návrh člena představenstva za Piráty Jaromíra Beránka se částka významně snížila. Sám Beránek se poté hlasování zdržel, ostatní členové vyplacení schválili. Jsou jimi Martin Dlouhý za TOP 09, Vladan Brož za Prahu sobě a Tomáš Mikeska za STAN.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Dobrý den, mám dotaz, proč je pro vás cesta na summit tak důležitá?
Vždyť ať tam vyjednáte cokoliv, bez souhlasu vlády to bude stejně k ničemu. A proč tak trváte na tom, že musíte být v čele? Já nemám nic proti tomu abyste tam jel, i s tím souhlasím, ale přijde mi, že už to také tlačíte zbytečně až moc na sílu a nevím, zda to je k něčemu a čemu dobré. Jana
Další články z rubriky
4:48 Macinka hodil vidle do projektu Fialovy vlády, o němž jste neslyšeli
Česko zaplatilo miliony korun za členství v Bruselském institutu pro geopolitiku (BIG). Spolek podpo…
- 19:10 Kdo platí? Kociánová umělcům připomněla zbraně i dotace
- 16:40 Během summitu NATO se lid baví videem s Petrem Kolářem
- 18:24 Jaroslav Kuba: Jaká ústava, takový Ústavní soud
- 15:28 Kde usedne Pavel? Zeman připomíná, že politik by neměl být směšný
- 9:52 Tajemství vytoužené večeře Petra Pavla odhaleno


