Pražský lékař si přivezl z Itálie koronavirus. Ještě dva dny normálně ordinoval

06.03.2020 8:27

V Česku je zatím 12 lidí s potvrzenou nákazou COVID-19; jedním z nich je i lékař z Prahy, který se vrátil ze severní Itálie nakažený. Po návratu ještě dva dny ordinoval, informují Novinky.cz.

Pražský lékař si přivezl z Itálie koronavirus. Ještě dva dny normálně ordinoval
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nemocnice Na Bulovce

Mluvčí pražských hygieniků Zbyněk Boublík sdělil, že zdravotní sestra z lékařovy ordinace již připravuje seznam všech pacientů, se kterými nakažený pracoval během dvou dnů, kdy měl jen lehké zdravotní potíže.

„Podle momentálních informací s většinou pacientů daný lékař neměl těsný kontakt. Příslušná opatření budou přijímána postupně v závislosti na vyhodnocení míry rizika kontaktu s jednotlivými pacienty,“ dodal mluvčí.

Všichni lékařovi pacienti budou podle něj kontaktováni a hygienici je poučí o tom, že mají sledovat svůj zdravotní stav. Nakaženy lékař je podle mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simony Krautové v jejich péči.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

20:52 Fiala nebude rád. Jeho ministr financí naplno promluvil o významu Václava Klause, Pirátech, omylech pravice a partě kolem Václava Havla

Když Jan Skopeček vstupoval do ODS, byl ještě předsedou strany Václav Klaus. Zažil éru „rozkračování…