Pražský městský soud bude muset projednat stížnosti v kauze letounů CASA

10.10.2016 13:45 | Zprávy
autor: vam, čtk

Pražský městský soud bude muset projednat stížnosti státních zástupců i bývalé ministryně obrany Vlasty Parkanové v kauze kolem nákupu letadel CASA pro českou armádu. Uvedla to dnes Česká televize. Soud nedávno vrátil případ k došetření.

Pražský městský soud bude muset projednat stížnosti v kauze letounů CASA
Foto: hns
Popisek: Letadlo CASA a Parkanová, koláž

Žalobci viní Parkanovou a bývalého šéfa ministerské sekce vyzbrojování Jiřího Staňka z porušování povinnosti při správě cizího majetku a ze zneužívání pravomoci veřejného činitele. Hrozí jim za to až 10 let vězení.

Případ poslali k soudu loni v prosinci. Letos v září ale Obvodní soud pro Prahu 6 vrátil kauzu k došetření. Soudkyně Markéta Binderová v usnesení konstatovala, že pražské vrchní státní zastupitelství zatím nemělo obžalobu vůbec podávat, protože výsledky vyšetřování dostatečně neodůvodňují postavení obviněných před soud. Kvůli podaným stížnostem její rozhodnutí bude muset přezkoumat nadřízený soud.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Jak je možné, že vás jako europoslance nepustili do budovy?

Napsal jste, že jste do budovy Evropského parlamentu ve Štrasburku nedojel. Přístup blokovala policie. To jako nepustili ani další? Nebo myslíte, že to vás jako kritika nepustili účelově? Jak je to vůbec možné?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlovo „přepadení vlády“. Kolář se vložil do sporu a schytal to

20:35 Pavlovo „přepadení vlády“. Kolář se vložil do sporu a schytal to

Že prezident Pavel dorazí na jednání vlády? Podle bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta to…