Pražský místostarosta z ANO byl odvolán. Prý za to, že kritizoval Hřiba

01.10.2021 19:10

„Dnes mě odvolali z pozice místostarosty Prahy 11 dvě parlamentní koalice Pirátostán a SPOLU! Žádný důvod nezazněl," uvedl ke svému konci v čele radnice Ondřej Prokop. Informaci dal na svůj twitterový účet. Podle zjištění PL bod jeho odvolání v rámci 22. zasedání členů Zastupitelstva MČ Praha 11 na plánu nebyl.

Pražský místostarosta z ANO byl odvolán. Prý za to, že kritizoval Hřiba
Foto: archiv O. Prokop
Popisek: Ing. Ondřej Prokop, místostarosta Prahy 11

Anketa

Je podle vás Viktor Orbán diktátor?

6%
82%
hlasovalo: 29529 lidí
„Udělali to zjevně jako pomstu za to, že dlouhodobě upozorňuji na lumpárny, které se dějí na magistrátu pod pirátským primátorem Zdeňkem Hřibem. Mě však jen tak neumlčí!" doplnil Prokop. Jeho veřejné výstupy se skutečně dají považovat za kritické vůči primátorovi. Spolu s poslancem Nacherem (za ANO) jde prakticky o dva nejsilnější hlasy právě proti pirátskému primátorovi v české metropoli.

V polovině září se například věnoval IT zakázkám na magistrátu.

„Na otázku, proč mě pan Hřib v přímém přenosu uráží místo toho, aby podal věcné vysvětlení, se snad ani ptát nebudu. Není žádné tajemství, že mezi mnou a panem primátorem nepanuje žádné velké přátelství (snad kromě toho facebookového, viďte, Zdeňku), ale já pana Hřiba neurážím, jen se slušně ptám na otázky tak, jak to opozice dělat má. Místo odpovědí ale dostávám jen urážky. Takhle se má chovat primátor hl. m. Prahy? Názor už si udělejte sami," řekl teď už bývalý místostarosta.

Primátor Hřib však pro PL uvedl, že „v IT šetříme 143 milionů korun ročně oproti časům za hnutí ANO, kdy se kupovaly nesmyslné drahé hračky a magistrát za ně platil předem, což jsem nikdy v životě nikde jinde neviděl. Na webu golemio.cz zveřejňuje magistrát od minulého roku transparentně informace o zakázkách včetně těch, které obvykle úřady nezveřejňují, jako třeba počet konkurenčních nabídek. Z tohoto webu je zřejmé, že u každé zakázky bylo více nabídek. Zakázky malého rozsahu, o kterých je v článku řeč, se v IT na magistrátu soutěží na cenu."

V čele Prahy 11, která o změně dosud na svých oficiálních stránkách neinformovala, stojí Jiří Dohnal (Pirát). Hned pod ním byl ještě v pátek večer Ondřej Prokop uváděn jako místostarosta pro oblast majetku, investic a podpory podnikání.

„Očividně přišel rozkaz z vrchu. Na zastupitelstvu nezazněl jediný důvod, žádná výhrada k mé práci. Dovolil jsem si ale poukazovat na křivárny primátora Hřiba na magistrátu, a to se nesmí. Pokud má ta změna vypadat tak, že nepohodlných se PirátoStan a koalice SPOLU zbaví, tak to opravdu nesmíme dopustit, to už tu bylo,“ řekl Prokop v pátek PL, když redakce zjišťovala příčiny jeho odvolání.

Zastupitelem Prahy 11 je Prokop od roku 2014.

Komentář poradce primátora Zdeňka Hřiba na FB:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…