Pražský primátor řádil v ČT: Opencard je zpackaný, korupční a zaostalý projekt. Někteří by měli sedět

12.06.2014 21:49

Pražský primátor Tomáš Hudeček z TOP 09 v Hyde Parku ČT prohlásil, že projekt Opencard je zpackaný, korupční a ještě navíc technicky zaostalý. Přesto ho chce dokončit.

Pražský primátor řádil v ČT: Opencard je zpackaný, korupční a zaostalý projekt. Někteří by měli sedět
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

„Opencard je předražený, záměrně uzavřený, technicky zaostalý, zpackaný, korupční projekt. Kdybych to ale stopnul, došlo by k ještě větším škodám. My se to snažíme nějak rozumně narovnat,“ uvedl primátor.

OutStreamVideoPlayer

Ztráta 800 milionů

Město je prý ve finální fázi vyjednávání s firmou EMS. „Město vykoupí zbytek toho, co v systému nevlastní, abychom s tím pak mohli volně nakládat. Jednání jsou tvrdá, ale situace, že se nakonec domluvíme, je možná. Já můžu říct jedině to, že stamilionové částky nejsou akceptovatelné,“ prozradil s tím, že Praha zbytečně přišla kvůli projektu o 800 milionů.

Podle Hudečka by za to zodpovědní lidé měli být trestně stíháni. „Dneska je trend stíhat politické jednání. Já té motivaci rozumím. Jsem přesvědčen, že to, že bude Opencard ve městě, je politické rozhodnutí a tehdejší politická reprezentace na to doplatila tím, že už ji lidé nezvolili. Že ale bylo utraceno 800 milionů, to je zločin, a já doufám, že viníci budou sedět,“ prohlásil.

Na Majdanu se umíralo za evropskou myšlenku

Už je jasné, že Hudeček bude v říjnových volbách lídrem pražské kandidátky TOP 09. Do jejího utváření hodlá zasahovat. „Já do toho budu velmi aktivně vstupovat. Uvědomil jsem si už, co je potřeba ve městě udělat, a já budu velmi striktně prosazovat, aby na předních místech byli odborníci s konkrétní gescí – na dopravu, na školství, na zdravotnictví a podobně,“ prozradil.

V závěru došlo i na Ukrajinu. Sám Hudeček se netají velkými sympatiemi k demonstrantům, kteří svrhli řádnou Janukovyčovu vládu. „Já jsem přesvědčen o jedné věci. Na Majdanu poprvé za posledních šedesát let někdo umíral pro evropskou myšlenku. Je obrovským paradoxem, že pro ni umírali lidé mimo Evropskou unii. Je naše morální povinnost vyjádřit jim podporu – vyvěšení vlajky jsem pokládal za minimální akt,“ dodal primátor. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Aha! Soukup pátral, komu patří nový „nezávislý“ deník. A pak už jen nevěřícně zíral

16:04 Aha! Soukup pátral, komu patří nový „nezávislý“ deník. A pak už jen nevěřícně zíral

Jaromír Soukup se včera ve svém pořadu Moje zprávy, odvysílaném na TV Barrandov, věnoval ministru za…