Pražský starosta, syn exvelvyslance Koláře, si zaplatil rozhovor v pánském časopise. Padesát tisíc. Z peněz radnice

07.04.2017 15:45

Deník Právo přináší informace o tom, že starosta Prahy 6 z TOP 09 Ondřej Kolář poskytl rozhovor pánskému časopisu Playboy. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby se ovšem neukázalo, že rozhovor stál přes čtyřicet osm tisíc korun a zaplatila ho radnice, takže vlastně všichni občané Prahy 6.

Pražský starosta, syn exvelvyslance Koláře, si zaplatil rozhovor v pánském časopise. Padesát tisíc. Z peněz radnice
Foto: TOP 09
Popisek: Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář

Syn někdejšího velvyslance v Rusku a ve Spojených státech Petra Koláře Ondřej Kolář musí řešit problém. Poté, co poskytl rozhovor časopisu Playboy se ho opoziční zastupitelé zeptali, zda šlo o placený rozhovor a pokud ano, tak kolik stál. Kolář musel s pravdou ven.

„K dotazu, zda rozhovor v časopise Playboy byl placený, sděluji, že rozhovor placený byl a stál 48 400 korun. Stejně jako Vy vnímám nevhodnost tohoto postupu, který lze označit jako selhání jednotlivce,“ odpověděl na interpelaci písemně Kolář. Odpovědnost za tento krok nesou podle Koláře někteří pracovníci aparátu radnice, kteří dostali za úkol starostu zviditelnit tím, že mu otevřou prosto pro rozhovor v některých časopisech. Inu, stalo se, ale nebylo to zadarmo.

Celý článek naleznete ZDE

Kolář prozradil, že úkol obdobného znění dostali zaměstnanci asi před rokem. „Zhruba po půl roce přišel novinář udělat rozhovor do Playboye. Potom jsem se dozvěděl, že to bylo formou placené inzerce. Osoba, která to měla na starosti a která následně podepsala fakturu, tak už na radnici nepracuje. Už se to nikdy nestane,“ řekl starosta.

Teď prý přemýšlí, jak by to městské část vrátil. Možná dá dar obci, pokud je to možné, nebo dostane finanční příspěvek nějaká charitativní organizace.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po odstranění Čižinského padla silná slova o rozkladu na Praze 1. První plány nové koalice

13:31 Po odstranění Čižinského padla silná slova o rozkladu na Praze 1. První plány nové koalice

Po nedávném vypovězení koaliční smlouvy na Praze 1 se zastupitelé Prahy 1 shodli na nové koalici. St…