Pražský starosta z TOP si místo oficiálního portrétu pověsil Zemana ve člunu. Opozice zhnuseně odešla

20.12.2014 20:27

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) nechal na radnici vyvěsit portrét prezidenta, čímž ovšem vyvolal bouři především v řadách opozičních ČSSD, ODS a KSČM. Zvolil totiž dobře známou fotografii Zemana odpočívajícího v gumovém člunu na dovolené. Opozice kvůli tomu dokonce sáhla k obstrukcím, ale starosta brání, že jen přistoupil na to, že je Zeman lidovým prezidentem, čemuž přizpůsobil i fotografii.

Pražský starosta z TOP si místo oficiálního portrétu pověsil Zemana ve člunu. Opozice zhnuseně odešla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Starosta Ondřej Kolář na svém kroku nevidí nic dehonestujícího vůči prezidentovi Miloš Zemanovi, ale na webových stránkách radnice dal prostor představitelům stran, kteří zasedají v zastupitelstvu, aby se vyjádřili, pokud to uznají za vhodné.

Opozice odmítá konstruktivně pracovat, říká starosta

Sám prohlašuje toto: „V právním řádu České republiky není jakkoliv upravena podoba portrétu prezidenta, která má být na oficiálních místech vyvěšena. Věřím, že lidového prezidenta by nijak neurazil jeho lidový portrét,“ poznamenává. Dále připomíná, že jde o dílo, které bylo oceněno v soutěži Czech Press Photo.

Opozice v podání ČSSD, ODS a KSČM přesto požadovala, aby starosta dal tuto fotografii pryč. Poté, co jejich návrh neprošel na druhém jednání zastupitelstva městské části, opoziční politici na protest opustili sál. Starostu Koláře to mrzí, protože zastupitelé měli projednat řadu zásadních bodů, včetně známé kauzy Key Investments, ale opozice podle jeho názoru dala najevo, že odmítá být konstruktivní.

Petra Kolínská ze Strany zelených doufá, že krok opozice neznamená, že by pohrdala mandátem od voličů. Měli by totiž rozhodovat např. o dotacích pro hospic. Zástupce starosty Jan Lacina (STAN) má za to, že tato fotografie je k prezidentovi ještě milosrdná. Vadí mu naopak to, že prezident dělá svým vystupováním ostudu jak sobě, tak České republice obecně.

Vyjádření dalších politických stran na stránkách radnice zatím schází.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

9:45 Kudla do zad. Pavel Novotný? Špatné. Fanoušci ,,hvězdy ODS" nebudou potěšeni

Pavel Novotný nebyl i přes svůj bombastický projev na kongresu ODS zvolen místopředsedou strany. A P…