Pražští lidovci vyměnili po šesti letech předsedu

16. 3. 2019 16:02

Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle, dnes ho zvolili spolustraníci na pražské krajské konferenci. Po šesti letech v čele končí Jan Wolf, který funkci neobhajoval a byl nově zvolen místopředsedou. Spolu s ním se místopředsedy stali Jan Martínek, Daria Křivánková a Pavla Tůmová. ČTK to sdělila pražská městská tajemnice KDU-ČSL Miroslava Mencová.

Pražští lidovci vyměnili po šesti letech předsedu
Foto: Antonín Lavrenčík
Popisek: Jan Wolf, lídr KDU- ČSL v Praze
reklama

Bývalý radní Prahy 5 Šolle v dopise spolustraníkům při oznámení kandidatury mimo jiné napsal, že velmi záleží na výsledku květnových voleb do Evropského parlamentu. Chce udělat maximum pro úspěch lidoveckých proevropských kandidátů. Lídrem KDU-ČSL do eurovoleb je současný europoslanec Pavel Svoboda.

V čele pražské lidovecké organizace se chce Šolle zasadit o větší spolupráci, intenzivnější komunikaci a viditelnější prezentaci cílů a výsledků. Vyzval také ke spolupráci s mladými lidovci a k osvojení si komunikace v internetovém prostoru.

Na špatnou komunikaci v pražské městské organizaci dnes na konferenci narazil také dosavadní předseda Wolf. Podle něj má organizace rezervy v mezilidských vztazích. Před nově zvoleným vedením tak podle Wolfa stojí výzva na sjednocení a zklidnění situace a nastavení jasných programových cílů.

Wolf dnes také bilancoval předchozí období. Zhodnotil například působení koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice, jejímž členem lidovci byli společně se Zelenými a Starosty, na pražském magistrátu mezi lety 2014 až 2018. Podle něj se koalici podařilo například dokončit revitalizaci parku Stromovka nebo vytvořit vlastní kartu pro přepravu MHD. Nepovedla se naopak přeměna výstaviště v Holešovicích, nepodařilo se zahájit revitalizaci Václavského náměstí nebo vyřešit vnitřní a vnější okruh Prahy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

13:19 Soukup valil oči. Pavel Novotný: Pravá ruka Fialy a europoslanec. To je nový plán. A přišly další sprosťárny

Řeporyjský starosta Pavel Novotný (ODS) byl hostem v pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa v TV Barran…