Pražští radní projednají hospodaření i daň z nemovitosti

09.09.2019 11:10

Pražští radní dnes projednají hospodaření města v prvním pololetí letošního roku, které skončilo přebytkem zhruba 8,66 miliardy korun. Na programu jednání je rovněž vytvoření studie rozvoje Rohanského a Libeňského ostrova, návrh vyhlášky zakazující spalování vybraných druhů pevných paliv nebo dokument týkající se daně z nemovitosti. Rada se bude zabývat vybudováním dopravního operačního střediska na Malovance, P+R na Černém Mostě a stavbou zázemí a WC ve strahovské zahradě.

Pražští radní projednají hospodaření i daň z nemovitosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.

Příjmy města k 30. červnu dosáhly 48,2 miliardy a výdaje 39,53 miliardy korun. Vliv na hospodaření měly vyšší příjmy a nižší běžné a kapitálové výdaje. Úspora vznikla tím, že město nevyčerpalo celou částku určenou na běžné výdaje. Stejně tak se stalo v případě investic.

Zamýšlená studie rozvoje Rohanského a Libeňského ostrova se týká území od Hlávkova mostu po Libeňský most. Vytvoření studie vyjde na šest milionů korun a bude hotova do konce příštího roku. Spalování tuhých paliv v domácnostech vede k překračování limitů škodlivých látek. Proto radní projednají návrh vyhlášky, která by omezovala topení tuhými palivy.

Na programu jednání je také vyhláška, podle níž o výši takzvaného místního koeficientu pro výpočet daně rozhodnou jednotlivé radnice. Zvýšení daně z nemovitosti podpořilo 53 z 57 pražských radnic. V Praze je nyní místní koeficient stanoven na celostátně nejnižší možnou úroveň jedna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …