Pražští zastupitelé budou jednat o Opencard a volebním obvodu

27.02.2014 6:46 | Zprávy

Pražští zastupitelé se na dnešním jednání budou zabývat založením společnosti, která by měla převzít správu problematického projektu Opencard. Součástí návrhu je i finanční vklad ve výši 100 milionů korun. Podle radního pro IT Jana Vašíčka (TOP 09) je vznik městské společnosti podmínkou dalšího trvání projektu Opencard, který stál přes 1,2 miliardy korun.

Pražští zastupitelé budou jednat o Opencard a volebním obvodu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Happening s názvem Používání Opencard je trestné. Přijďte se udat! Reakce na obvinění současné rady Prahy, nikoli té minulé s Pavlem Bémem

Zastupitelé by dnes měli dát souhlas s dlouho připravovanou stavbou nového křídla archivu na Chodovci. Počítá se s investicí za 640 milionů korun bez DPH. Ke schválení by mělo zastupitelstvo dostat i materiál, podle něhož by Pražané v podzimních komunálních volbách volili pouze v jednom volebním obvodu. Už dřív se na tom shodla TOP 09 i ČSSD, s jejíž podporou TOP 09 Praze vládne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: dkr, čtk

Proč EU řeší tresty za znásilnění?

Nemám nic proti zpřísnění, ale neměl by si to každý stát řešit legislativně sám? Proč mám dojem, že se EU plete do vnitřních záležitostí států čím dál víc? Kde končí její kompetence? Proč neřešíte třeba nelegální migraci, s kterou jste od voleb nepohnuli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

7:35 Řev v supermarketu BILLA. Kvůli Ukrajince. Fridrichová tleská

„Co si to, ku*va, dovolujete? Co to říkáte? Držte hubu a chovejte se slušně!“ Takhle vypadala ostrá …