Pražští zastupitelé rozhodnou o osudu Libeňského mostu

26.04.2018 6:03

Pražští zastupitelé dnes projednají návrh zbourání Libeňského mostu a výstavbu nového, který v úterý schválili městští radní. Proti se staví část politiků a občanských sdružení. Na programu jednání je i revitalizace Václavského náměstí, petice proti zákazu jízdy na kole centrem nebo dotace městským částem. Zastupitelé projednají také transformaci příspěvkové společnosti Prague City Tourism (PCT) na obchodní firmu, píše ČTK.

Pražští zastupitelé rozhodnou o osudu Libeňského mostu
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Praha
reklama

Vedení města zdůvodnilo zbourání mostu tím, že výstavba nového mostu bude levnější a rychlejší než oprava. S tímto postupem ve vládnoucí koalici souhlasilo ANO a ČSSD, proti se postavila Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN). Protestují i některá občanská sdružení. Pokud bude dnes zastupitelstvo s návrhem rady souhlasit, podle náměstka primátorky Petra Dolínka (ČSSD) by mohla být příští rok vybrána firma, která práce provede.

Zastupitelé by měli projednat vypsání tendru na opravu spodní části Václavského náměstí. Zakázka vyjde na asi 250 milionů korun. Stavební povolení získalo město na začátku letošního roku. Na programu jednání je transformace PCT na akciovou společnost, od které si město slibuje zlepšení fungování a hospodaření PCT. Firma vznikne 1. července.

Zakázat průjezd cyklistů centrem chce radnice Prahy 1. Petici proti zákazu sepsal spolek Automat, který zároveň podal žalobu. Zastupitelé případný zákaz nemohou zrušit.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

10:15 Bára Basiková zuří: Všichni, kdo strašíte s koronavirem, běžte už do prde*e! Já chci covid!

Po Jankovi Ledeckém k veřejnosti promlouvá i zpěvačka Bára Basiková. A jak sama přiznává, sprostě. „…