Před Kapitolem vraždil autem fanda organizace Islámský národ. Ale Britské listy do toho stejně zvládly přimíchat Trumpa

03.04.2021 16:09

Za včerejším útokem před americkým Kapitolem stojí obdivovatel organizace Islámský národ. Píše o tom server iDnes.cz. Publicista Karel Dolejší na serveru Blisty.cz se pak v té souvislosti ale přesto dokázal dostat k exprezidentu Donaldu Trumpovi.

Před Kapitolem vraždil autem fanda organizace Islámský národ. Ale Britské listy do toho stejně zvládly přimíchat Trumpa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka USA
reklama

Před sídlem amerického Kongresu zaútočil včera 25letý nezaměstnaný podporovatel černošské extremistické organizace Islámský národ. Podle jeho příspěvků na Facebooku je patrné, že trpěl paranoií. Při převozu do nemocnice zemřel, předtím byl totiž postřelen policisty. Během incidentu jeden muž zákona také zemřel, další byl zraněn. 

Noah Green z Indiany nejprve najel do bezpečnostních barikád před Kapitolem autem. Řidič následně vystoupil a zaútočil na policisty. Sám Green o sobě v minulosti tvrdil, že se stal obětí mnohonásobných domácích vniknutí, otrav jídla či napadení. Podle jeho slov měl za sebou také neoprávněné nemocniční operace a kontroly mysli. 

Velký vliv pak na něj měl mít kazatel Louis Farrakhan. Ten je politickým vůdcem hnutí hlásajícího nadřazenost černochů Islámský národ. Vyšetřovatelé však nepředpokládají, že by ze strany Greena šlo o teroristický útok.

Na Kapitol se přitom útočilo již před několika měsíci. Tehdy do Kapitolu vnikli radikální příznivci exprezidenta Donalda Trumpa. 

Včerejšímu útoku se věnuje také publicista Karel Dolejší na serveru Blisty.cz. Věnuje se mimo jiné i postavě kazatele Farrakhana. „Na Farrakhanovi je pro někoho možná překvapující, že i když hlásá, že si běloši zaslouží vyhynout, veřejně podpořil prezidentskou kandidaturu a poté i prezidenta Donalda Trumpa,“ podotkl Dolejší. 

Podle jeho slov totiž onomu uskupení plně vyhovovalo Trumpovo štěpení Spojených států na dva znepřátelené tábory. „Čím bezvýchodnější situace, tím větší podporu totiž mohou extremisté očekávat. A samozřejmě, že bílý prezident, který ve vnitřní politice pokazí, na co sáhne, prospívá konfrontačním záměrům mnohem lépe než ten, co přivedl do Bílého domu nazpět profesionály a snaží se rasové vztahy urovnat,“ poznamenal Dolejší. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tajná diplomacie kolem Izraele. USA, Rusko, Turecko. Zdeněk Zbořil odkrývá, co se skrývá za kouřem z raket

15:14 Tajná diplomacie kolem Izraele. USA, Rusko, Turecko. Zdeněk Zbořil odkrývá, co se skrývá za kouřem z raket

Zdeněk Zbořil se podle svých vlastních slov jako politolog snaží dívat za létající rakety a planoucí…