Předseda DSSS Vandas chce kandidovat na prezidenta

03.03.2012 17:46

Tomáš Vandas, šéf Dělnické strany sociální spravedlnosti (DSSS), se bude v přímé volbě ucházet o prezidentský úřad. Svou kandidaturu potvrdil agentuře Mediafax.

Předseda DSSS Vandas chce kandidovat na prezidenta
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda DSSS Tomáš Vandas
reklama

O možné Vandasově účasti ve volbě se spekulovalo již delší dobu. Až nyní ale tuto svou ambici potvrdil. "Ano, rozhodl jsem se kandidovat na prezidenta," řekl Vandas Mediafaxu.

Pro podporu k menším stranám?

Se sbíráním nutných 50 tisíc podpisů chce začít hned poté, co vejde v platnost prováděcí zákon. "Ten termín je sice šibeniční, protože pokud zákon vejde v platnost v říjnu, jak se uvádí, mají kandidáti na sbírání podpisů jen dva měsíce. To považuji za diskriminační, ale samozřejmě se o splnění podmínek pokusím," slibuje Vandas. Podle něj se tímto krokem snaží vládní strany zabránit menším, aby mohly postavit kvalitního kandidáta.

S kampaní chce Vandas začít už koncem dubna. "V rámci kampaně před krajskými volbami mám naplánovaných asi 80 mítinků, na kterých budu mluvit také o své kandidatuře na prezidenta," dodal předseda dělnické strany. Hlavním tématem jeho prezidentské kampaně bude prý hodnocení současného stavu české politiky – chce poukázat na problémy, se kterými se země potýká, i na jejich možná řešení.

Vandas navíc nevylučuje, že by si šel pro podporu k dalším menším stranám nebo organizacím. "My oslovíme různá národní sdružení a spolky, rozhodně o této formě spolupráce uvažujeme," potvrdil s tím, že jsou podobná hnutí spíše okrajová, přesto o jejich podporu bude usilovat.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

7:29 Kašlat na to! Klaus nečekaně udeřil na EU. Zazněl potlesk. A Brusel se začal činit

Vypovědět Lisabonskou smlouvu a tím se zbavit diktátu z Bruselu. Takový návrh předložil Poslanecké s…