Předseda ODS Klaus? Klidně se toho prý můžeme opět dočkat

22.04.2016 7:43

Václav Klaus mladší. Pro mnohé občanské demokraty je symbolem nového úspěchu strany. Přestože je Klaus mladší členem strany teprve tři měsíce, někteří lidé z ODS věří, že bude jednou novým lídrem. Píše o tom MF Dnes.

Předseda ODS Klaus? Klidně se toho prý můžeme opět dočkat
Foto: Daniela Černá
Popisek: Václav Klaus mladší

ODS v Klause mladšího věří proto, že jméno jeho otce bylo výrazným symbolem úspěchu. Dnes se sice Václav Klaus vyjadřuje ke straně značně kriticky, jméno je však známou značkou. 

Klaus mladší v současné době uvažuje nad tím, že by za stranu kandidoval do parlamentu. „Není tady nikdo, kdo by dokázal lidi pořádně oslovit, Petr Fiala je slušný člověk, ale co řekne starým voličům ODS politolog, který se po třech měsících ve straně stal předsedou,“ uvedl například jeden z lidí blízkých vedení strany. 

Klausovi mladšímu věří například i současná místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Podle ní umí oslovit některé voliče. 

„Je část lidí, kteří ho mají rádi, a druzí ho vyloženě nesnáší. Pro mě je ale zajímavější politik, který budí emoce a aspoň něco vyzařuje. Je logické, že nějaká frakce v něm bude hledat tu vyšší osobnost. Teď však budou krajské volby a na války není čas,“ podotkl další z pražských členů občanské demokracie. 

To, že by Klaus mladší chtěl stranu pozvednout, je jasné. Strana by se dle jeho názoru měla stát lidovou a protestní, měla by být ráznější a mluvit srozumitelněji s voliči. „Lidé jsou naštvaní, i ostatní strany mají dost problém se stálostí svých voličů. Potenciál k velkým změnám tady rozhodně je,“ uzavřel Klaus. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

12:44 Romové, starejte se, řekl Křeček. A sakra: Už to jede, už to sviští

Stanislav Křeček se stal kandidátem prezidenta pro úřad Veřejného ochránce práv. Právě o tomto témat…