Předseda Svobodných vidí ideální právní stát jako štít

15.09.2021 18:03

„Chci vrátit lidem více odpovědnosti za jejich životy, aby si politici nemohli hrát na bohy. Většina však sociálně experimentovat chce, proto se angažuji. Cílem je zmenšovat koryta, aby politika lákala méně „vepřů“,“ uvedl v předvolebních novinách formace Trikolora Svobodní Soukromníci Libor Vondráček, lídr v Jihočeském kraji na dotaz, co mu jako mladému politikovi nejvíce imponuje na politice.

Předseda Svobodných vidí ideální právní stát jako štít
Foto: Hans Štembera
Popisek: Libor Vondráček, předseda Svobodných

Předseda Svobodných se specializuje na ústavní právo a sám zmiňuje, že by se chtěl podílet na změnách zákonů. „Po právech jsem chtěl jako soudce využít své schopnosti k pomoci lidem. Studium mi ovšem ukázalo, že při dnešních zákonech to půjde jen málo. Proto jsem se rozhodl usilovat o možnost je změnit,“ uvedl Vondráček v předvolebních novinách a zmínil i ten, který je podle něj špatný, a to je Pandemický zákon. Ten by se měl podle Vondráčka škrtnout. 
 

Mgr. Libor Vondráček

  • Svobodní
  • předseda Svobodných
  • mimo zastupitelskou funkci
 
„Právní paskvil umožňující odložení voleb! Dále zákony zakládající zbytečné úřady, plánujeme jich zrušit 36. Nenažraný stát = hladoví občané,“ pokračoval. 
 

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

27%
70%
hlasovalo: 39801 lidí
Libor Vondráček se nebojí použít, že v našem případě jde o legislativní džungli. „Právní stát vidím jako štít, který práva a svobody prostých lidí chrání, ne jako pendrek, který je potlačuje. Legislativní džungle pendrekem je. Musíme v nich škrtat, aby jim lidé rozuměli, mohli je znát a ctít,“ říká Vondráček. Inspirací by nám prý mělo být Švýcarsko s Ústavou, kterou schvalovali všichni občané.
 
Jako lídr Jihočeského kraje se také vyjádřil k největším problémům kraje. To vidí hlavně v dopravě a v nedůstojném spojení s Prahou. „Problém je nedokončení D3 a D4. Opak říká stále více politiků, jejichž kolegové v Bruselu hlasují pro návrhy vedoucí ke zdražení aut a zákazu prodeje těch klasických v roce 2035 (Green Deal podpořili Piráti, TOP atd.). Hlavně venkovu tím sníží životní úroveň a urychlí jeho vylidňování,“ obává se Vondráček. 
 
V rozhovoru také zmínil, co mu jako velmi mladému politikovi imponuje na politice. Do Svobodných vstoupil již v roce 2012, kdy mu nebylo ještě ani dvacet let.
 
„Chci vrátit lidem více odpovědnosti za jejich životy, aby si politici nemohli hrát na bohy. Většina však sociálně experimentovat chce, proto se angažuji. Cílem je zmenšovat koryta, aby politika lákala méně „vepřů“,“ uzavřel Vondráček.
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

6:20 Babiš pro PL: Žádná dohoda s EU! Vměšují se, i Jourová. Jsme svobodná země

ROZHOVOR S PREMIÉREM Migrace je stále vážné téma, které je nutné řešit. Opozice to popírá, protože n…