Předseda ústecké ODS Holeček rezignoval, poslancem zůstane

14.10.2014 9:05

Předseda ústecké ODS Radim Holeček po neúspěchu strany v komunálních volbách rezignoval. Mandát poslance, který jako jediný občanský demokrat v Ústeckém kraji získal v loňských parlamentních volbách, si ponechá. Holeček to řekl ČTK. Pro ODS byl letošní volební výsledek nejhorší za posledních 20 let.

Předseda ústecké ODS Holeček rezignoval, poslancem zůstane
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Radim F. Holeček diskutuje s občanem

Holeček, který dlouhé roky patřil ke kritikům poměrů uvnitř strany na Ústecku, byl oblastním předsedou necelé dva roky. „Do funkce předsedy oblastního sdružení jsem v loňském roce nastupoval s přesvědčením, že pro obnovení důvěry voličů je nezbytné změnit styl, nabídnout nové tváře a celkově zatraktivnit ODS. To se mi bohužel nepodařilo," řekl ČTK Holeček s tím, že poslancem dál zůstane.

Holeček tvrdí, že práce poslance mu vzala příliš mnoho času a straně se tak nemohl dostatečně věnovat. „Má-li být ale ODS v Ústí nad Labem v budoucnu znovu úspěšná, pak je zcela nezbytné, aby se nejen předseda oblasti, ale rovněž i ostatní členové oblastní rady věnovali své práci podstatně intenzivněji, než tomu bylo doposud," doplnil Holeček.

ODS, která dlouhé roky městu vládla, získala v letošních komunálních volbách 6,54 procenta hlasů a v sedmatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít tři mandáty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

19:41 Dámě z ciziny kavárníci nadávají, že pozvala na výstavu Babiše. Ona na oplátku vytáhla hororový zážitek s Fajtem a Hermanem

Publicista Jiří Peňas, který se na webu Echo24 věnuje kultuře, napsal pár řádek o odvolaném řediteli…