Předsedo, zrušme bohumínské usnesení, zní z ČSSD. Možná bude referendum

07.11.2013 8:14

Moravskoslezská ČSSD požaduje zrušení tzv. bohumínského usnesení, které straně zakazuje spolupráci na vládní úrovni s extremistickými stranami, mezi ně počítá i komunisty. Deník Právo píše, že předseda strany Bohuslav Sobotka si dokáže na toto téma představit vnitrostranické referendum, ale otázku nevnímá jako časově naléhavou. Konečné rozhodnutí náleží sjezdu.

Předsedo, zrušme bohumínské usnesení, zní z ČSSD. Možná bude referendum
Foto: Hans Štembera
Popisek: V hotelu Olšanka zasedal ÚV ČSSD. Šéf ČSSD Sobotka zatím neprozradil složení nové stínové vlády

Moravskoslezská ČSSD požaduje zrušení tzv. bohumínského usnesení, které straně zakazuje spolupráci na vládní úrovni s komunisty. Právu informaci o krajském usnesení potvrdil hejtman Moravskoslezského kraje a nově zvolený šéf regionální organizace Miroslav Novák.

 „Argument je vcelku logický – kolegové myslí, že jelikož ČSSD nemá levicového partnera a dopředu si o ní může volič myslet, že není schopna složit levicovou vládu, tak ji to oslabuje,“ uvedl šéfa frýdecko-místecké buňky Jaroslav Marek.

ČSSD má nyní jiné priority

Výsledky předčasných voleb nedávají ČSSD spolu s komunisty většinu. ČSSD má nyní 50 a komunisté 33 poslanců z celkem 200. „Takové rozhodnutí přísluší v konečném důsledku sjezdu. Vzhledem k výsledku parlamentních voleb nepokládám diskusi o zrušení bohumínského usnesení za časově naléhavou,“ sdělil ve středu Sobotka Právu.

„Myslím, že ČSSD má teď úplně jiné priority. Vyřešit rychle vnitřní spory a soustředit se na vyjednávání s ANO a lidovci o sestavení vlády. Teprve pak bude čas na podobnou debatu. Dokážu si představit, že by se k této otázce mohli vyjádřit všichni členové ČSSD formou vnitrostranického referenda,“ dodal Sobotka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…