Představte si to: Další teorie o tom, co se stalo s Vladimirem Putinem

16.03.2015 8:48

Sam Masters z britského deníku Independent glosuje dohady, které v posledních dnech kolují nad „záhadným“ zmizením ruského prezidenta Vladimira Putina.

Představte si to: Další teorie o tom, co se stalo s Vladimirem Putinem
Foto: repro kremlin.ru, tan
Popisek: Prezidenti Vladimir Putin a Recep Tayyip Erdogan
reklama

Ruský prezident se skutečně více než týden neukázal na veřejnosti, což je v jeho případě velmi neobvyklé. Navíc byly zrušeny některé plánované schůzky. Mimo jiné Putin vynechal summit v hlavním městě Kazachstánu Astaně či každoroční setkání důstojníků Federální bezpečnostní služby. „Objevilo se skutečně několik bláznivých teorií, jejichž autoři se snažili nepřítomnost prezidenta nějakým způsobem objasnit. Švýcarský bulvár Blick napsal, že je Putin u své milenky Kabalejové, která v současné době rodí jejich společné dítě na švýcarské klinice.“, vybírá Masters asi nejpikantnější teorii.

On sám však za nejpravděpodobnější vysvětlení pokládá to, jenž zmiňuje John Lough z think tanku Chatham House. „Putin zmizel už dříve, když trpěl vyhřeznutou ploténkou následkem juda. Je normální, že v jeho letech na něj mohou působit zdravotní obtíže či psychický stres. V Rusku je zvykem, že prezident musí být tvrdý a energický muž, jenž není nikdy nemocný. “, cituje Masters Lougha. Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov se vzhledem k bezpočtu teorií vysvětlující Putinovu několikadenní absenci již nechal lehce rozzlobeně slyšet, že Kreml má už všeho dost a nepovažuje je za nikterak vtipné.

celý text v angličtině najdete ZDE

Jak ovšem Masters dodává, Kreml se jen velmi málo snažil, aby ohňostroj bláznivých teorií o prezidentově zmizení uvedl na pravou míru. „Vše to jen dokazuje, jak v Rusku vše závisí jen na Putinovi. I přes jistou snahu Peskova, jsou v posledních dnech vztahy s veřejnosti jednou velkou pohromou. A uprostřed toho všeho jsme se dozvěděli, že se Kreml zbavil své americké PR agentury Ketchum, se kterou spolupracoval od roku 2006 a za devět let jej stála asi 30 miliónů dolarů.“, uvádí Masters a zmiňuje, že před pěti lety přišel ruský prezident na tiskovou konferenci se silným make-upem. „Kolem jeho levého oka byla tmavá modřina. Peskov to zdůvodňoval špatným osvětlením. Ruská média však citovala plastické chirurgy, podle kterých Putin má až neuvěřitelně hladkou tvář, což by svědčilo o použití botoxu.“, píše Masters.

„Všichni víme, že Putin o sobě nerad mluví. Nikdo v Rusku se nebaví o tom, jestli má prezident nějaký problém. Spíš nás zajímá, jak se na to dívají zahraniční média. Je to normální situace a my už jsme na to ak zvyklí.“, cituje Masters ruského novináře Ilju Krola a dodává, že dnes by mělo být všem dohadům učiněna přítrž, protože by se měl Vladimir Putin v Petrohradu setkat s vůdcem Kyrgyzstánu Almazbekem Atambajevem.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pro

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

7:54 Přijel z Německa a byl úplně jinej. Hejma o Ivanu Bartošovi

Volební kampaně začínají. „Nebude to hezký,“ soudí komentátor Ondřej Hejma ve své show a předvídá, ž…