Přehlídka ztraceného času. Někteří poslanci nešetří slovy po dvou Sněmovnách „za zavřenými dveřmi“

06.05.2021 18:13

Středeční tajná schůze v Poslanecké sněmovně podle přítomných poslanců nepřinesla vůbec žádné tajné informace. „Jediné, o čem jsme se dozvěděli, jsou smutné oči českého velvyslance v Rusku Pivoňky,“ reagoval sarkasticky Marek Benda (ODS). Jednání se také neslo, oproti úternímu prologu, v mnohem klidnější atmosféře.

Přehlídka ztraceného času. Někteří poslanci nešetří slovy po dvou Sněmovnách „za zavřenými dveřmi“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Místopředseda vlády Jan Hamáček

Ve středu pokračovala sněmovní debata o zamýšlené cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Ta byla, stejně jako v úterý, tajná a přítomní poslanci nesměli mít u sebe mobilní telefony a jiná elektronická zařízení. Po odchodu zástupců zpravodajských služeb a v době, kdy žádné tajné informace nezazněly, někteří poslanci žádali zrušení přísných bezpečnostních opatření.

„Jediné, o čem jsme se dozvěděli, jsou smutné oči českého velvyslance v Rusku Pivoňky,“ prohlásil podle serveru Novinky.cz Marek Benda a reagoval tak Hamáčka, podle nějž byl po vydání inkriminovaného článku český velvyslanec v Moskvě zděšen.

Středeční atmosféra již byla mnohem klidnější a poslanci na sebe nekřičeli, jak se mělo dít v úterý. „To úterý bylo šílený, dnes to mělo už řád,“ prohlásil jeden z účastníků jednání s tím, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman měl pravdu, že by se za úterý měli poslanci stydět.

Jinak schůze nepřinesla nic nového; vicepremiér Jan Hamáček dále odmítá, že by plánoval výměnu Vrbětic za vakcínu Sputnik. Premiér Andrej Babiš (ANO) se za něj postavil a šéfové zpravodajských služeb bez zveřejnění jakýchkoli dalších informací po chvíli jednací sál opustili.

V diskusi na Hamáčka tlačila zejména opozice, která se snažila zjistit přesnou chronologii Hamáčkova postupu. „Byla to přehlídka ztraceného času. Toho nemáme nazbyt; měli bychom se věnovat raději zákonům, které jsou potřebné pro lidi,“ zhodnotil dvě odpoledne věnovaná ve Sněmovně jeden z přítomných s tím, že nejaktivnější prý byl šéf klubu ODS Zbyněk Stanjura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

17:49 „Tisíce a tisíce proruských trolů zakřičelo bolestí!“ Trapas ODS pokračuje, radši ani nekoukejte

Koalice SPOLU spolu s komiky již dříve naložila premiérovi Andreji Babišovi. Nyní chce sejmout proru…