Přejetá zvířátka i průkaz do bufetu. I tím perlí řečnící poslanci

05.11.2011 17:58

Řečnění v Poslanecké sněmovně nebere konce. Kromě sociálních demokratů ale vystoupili i příslušníci vládní koalice. Na téma přišla jak zdravotní reforma, tak i nalezená průkazka do bufetu.

Přejetá zvířátka i průkaz do bufetu. I tím perlí řečnící poslanci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zívající poslanec

Během řečnění jednotlivých poslanců ČSSD vystoupili i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek a ministr zdravotnictví Leoš Heger. Drábek sociálním demokratům doporučil, aby se nevěnovali výrokům odborářů z konce roku 2010, neboť jsou značně zastaralé.

Heger pak předstoupil, aby vysvětlil některé prvky ve svých reformách. Řečnil ještě déle než opoziční poslanci se svými obstrukcemi. „Byť nemám rád střety na půdě sněmovny, chci se vůči tomu ohradit," komentoval výrok, že vláda předkládá bolševické reformy. „Z některých vystoupení je vidět, že nejde o hledání pravdy, ale o hledání argumentů a slovních obratů," dodal. Nutno podotknout, že Heger je přítomen jednání po celý den téměř bez přestávky.

Související: Ministr Drábek: Pracovat není ponižující. Ani rukama

Následně mu poděkoval například předseda ČSSD Bohuslav Sobotka nebo komunisté. Odpověděl prý na jejich dotazy ohledně reforem. Michal Hašek ale reagoval i kriticky. „Pacient bude ústřední postavou proto, aby zaplatil tu zdravotní péči," vytkl Hegerovým reformám.

SLEDUJEME téma sněmovna

„Když dva dělají totéž, tak to není totéž a ani obstrukce nejsou totéž," řekl Petr Gazdík, předseda Starostů a nezávislých, k dlouhému řečnění ministra Hegera. Také vytkl opozici, že zatímco jeho kolega u pultu vysvětloval reformu, sociální demokraté předčítají stanoviska zdravotních pojišťoven.

Související: Bráníme se teroru ČSSD, zdůvodňuje pravice průběh schůze sněmovny

Neměnnou atmosféru ve sněmovně následně narušil poslanec TOP 09 František Laudát, který našel jakýsi členský průkaz do bufetu a ptal se, zdali ho někdo neztratil. To vyvolalo úlevu a úsměv i v premiéru Petru Nečasovi.

Poté řečnění pokračovalo v běžném tempu, které narušil ještě poslanec Václav Votava s plyšovými hračkami přejetých zvířátek. „Chci jen ukázat, jak ta agrese ve společnosti je některými lidmi přiživována a na malé děti přenášena," hájil se, že se drží tématu reforem. Bohuslav Sobotka se ho následně zastal: „Nejedná se o nějaký úmysl sociálně demokratických poslanců, ale je to výsledek vládní koalice, která sesypala všechna témata do jedné rozpravy."

K věci:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…