Premiér Babiš rázně vstupuje do kauzy H-System. Budu mediátor, ohlásil po ranní schůzce s vyhazovanými družstevníky

25.07.2018 10:53 | Zprávy
autor: jav

Premiér Andrej Babiš rázně vstoupil do nejnovějšího vývoje v kauze H-System. Po rozsudku Nejvyššího soudu, který přikazuje klientům stavební společnosti z Horoměřic, aby se do 30 dnů ze svých domů vystěhovali, se hned ráno sešel s jejich zástupci z družstva Svatopluk.

Premiér Babiš rázně vstupuje do kauzy H-System. Budu mediátor, ohlásil po ranní schůzce s vyhazovanými družstevníky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda vlády Andrej Babiš

Premiér Andrej Babiš se hned ve středu ráno sešel se zástupci družstva Svatopluk, které zastupuje klienty společnosti H-System, kteří si za své peníze po vyhlášení konkurzu dostavěli rozestavěné domy ve středočeských Horoměřicích. Nyní ale Nejvyšší soud rozhodl, že družstvo Svatopluk, které k tomu zřídili, získalo domy neoprávněně a stále patří do majetku společnosti H-System, toho času v konkurzu.

Jak informovala Česká televize, premiér Babiš zůstupcům družstva Svatopluk slíbil zprostředkování schůzky se správcem konkurzní podstaty společnosti H-System. Chtěl by mezi nimi působit jako mediátor.

Premiér byl na kauzu poprvé tázán v úterý těsně po rozsudku, když se jej na to ptali novináři na tiskové konferenci po jednání vlády. Premiér tehdy uvedl, že informaci dostal během jednání vlády a snažil se s ministrem spravedlnosti Kněžínkem vymyslet, jaké jsou možnosti revize verdiktu. K samotnému rozsudku se vyjádřil slovy „určitě je to jako nespravedlnost“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…