Premiér Babiš s ministrem Havlíčkem ocenili zázemí firem v technoparku v Istanbulu

04.09.2019 20:13

Zázemí pro začínající podnikatele i větší firmy a pro jejich spolupráci s vědci a inovátory dnes v istanbulském technologickém parku Teknokent ocenili premiér Andrej Babiš a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Park, který je v kampusu istanbulské technické univerzity, dnes oba politici navštívili spolu s českými podnikateli při své státní návštěvě Turecka.

Premiér Babiš s ministrem Havlíčkem ocenili zázemí firem v technoparku v Istanbulu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Turecko v posledních deseti letech velmi intenzivně investuje do vědy a výzkumu a nutno říct, že za posledních pár let se jim to všechno několikanásobně vrátilo. Patří mezi regionální lídry v této oblasti,“ řekl novinářům ministr průmyslu Havlíček.

S Teknokentem, jehož základy byly položeny na konci 80. let, nyní spolupracuje skoro 400 technologických společností. Vědecký park podle tiskové zprávy vyprodukuje více než 600 projektů ročně. Firmy, které jej využívají, se zabývají vývojem počítačových programů a výpočetních technologií, elektronikou, strojírenstvím, designem, novinkami v lékařství i výzkumem a vývojem v oblastech, jako jsou obranné, letecké a kosmické technologie, ale také potravinářství nebo zemědělství.

„Technická univerzita zde má obrovské zázemí pro začínající podnikatele. Park umožňuje růst novým začínajícím firmám, ale současně vytváří velmi slušné zázemí pro fungování větších společností. Docela zajímavým způsobem propojuje byznys se vzdělávací a výzkumnou sférou,“ upozornil ministr. Také premiér Babiš ocenil, že turecká vláda podporuje mladé podnikatele. „My máme zájem o spolupráci. Sbíráme informace, navazujeme kontakty,“ uvedl.

Čeští politici, kteří se do Istanbulu přesunuli z Ankary, se dnes ve městě také zúčastnili česko-tureckého ekonomického fóra. Babiš odpoledne jednal i s guvernérem Istanbulu Alim Yerlikayaem a otevřel potravinářský veletrh.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

21:02 Zeman brutálně rozdráždil chvilkaře, 17. listopadu bude pořádně horko. K Babišovi řekl toto...

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek opět promluvil k českým divákům na TV Barrandov o svých názorech na…