Premiér Sobotka je spokojen. Toto napsal k Zemanovu vánočnímu poselství

26.12.2014 14:40 | Zprávy
autor: bra

Za stěžejní sdělení projevu prezidenta republiky Miloše Zemana považuje předseda vlády Bohuslav Sobotka fakt, že prezident pochválil vládu za to, že lidem vrátila naději. Sobotka se však připojil k dalším politikům a ohradil se proti prezidentově kritice služebního zákona a připomněl důležitost ekonomické diplomacie.

Premiér Sobotka je spokojen. Toto napsal k Zemanovu vánočnímu poselství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Chceme lidem vrátit rovněž důvěru ve fungující stát a také politiku, která přece nemusí být jen přehlídkou afér a politických krizí, ale může řešit věci, které lidem vadí a posouvat naši zemi k prosperitě a stabilitě, “ napsal ve své reakci na prezidentův projev premiér Sobotka.

Pokud jde o zákon o státní službě, naše vláda je podle Sobotky po 25 letech první, která měla odvahu a sílu odpolitizování české státní správy prosadit. „Minulé vlády o tom jen mluvily, ale nic neudělaly. Nový zákon představuje zásadní zlepšení oproti situaci, která tady ve státní správě byla. Ústavní stížnost nadále pokládám za zbytečný krok. Jsem přesvědčen, že jsme se vydali správnou cestou, která nám mimo jiné umožní v roce 2015 zahájit čerpaní z nových evropských fondů,” uvedl Sobotka.

Sobotka rovněž uvítal, že prezident stejně jako vláda klade důraz na ekonomickou diplomacii a že ji zmínil i ve svém projevu. „Pro náš hospodářský růst a zaměstnanost je důležité, aby ústavní činitelé společně pracovali na podpoře českého exportu a pomáhali našim podnikům a podnikatelům získávat nové trhy,“ uvedl předseda vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

Prezident

V čem myslíte, že je omezována kontrola prezidenta? Kdo a jak vůbec může kontrolovat prezidenta? A myslíte, že se Zeman nebo Pavel povyšují nad soudy? To podle mě ne, nad ostatní politiky to ano, ale asi se to fakt dalo čekat. Hodně se teď taky mluví o tom, že jde ústavní soud na ruku prezidentovi, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…