Premiér Sobotka je spokojen. Toto napsal k Zemanovu vánočnímu poselství

26.12.2014 14:40

Za stěžejní sdělení projevu prezidenta republiky Miloše Zemana považuje předseda vlády Bohuslav Sobotka fakt, že prezident pochválil vládu za to, že lidem vrátila naději. Sobotka se však připojil k dalším politikům a ohradil se proti prezidentově kritice služebního zákona a připomněl důležitost ekonomické diplomacie.

Premiér Sobotka je spokojen. Toto napsal k Zemanovu vánočnímu poselství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

„Chceme lidem vrátit rovněž důvěru ve fungující stát a také politiku, která přece nemusí být jen přehlídkou afér a politických krizí, ale může řešit věci, které lidem vadí a posouvat naši zemi k prosperitě a stabilitě, “ napsal ve své reakci na prezidentův projev premiér Sobotka.

Pokud jde o zákon o státní službě, naše vláda je podle Sobotky po 25 letech první, která měla odvahu a sílu odpolitizování české státní správy prosadit. „Minulé vlády o tom jen mluvily, ale nic neudělaly. Nový zákon představuje zásadní zlepšení oproti situaci, která tady ve státní správě byla. Ústavní stížnost nadále pokládám za zbytečný krok. Jsem přesvědčen, že jsme se vydali správnou cestou, která nám mimo jiné umožní v roce 2015 zahájit čerpaní z nových evropských fondů,” uvedl Sobotka.

Sobotka rovněž uvítal, že prezident stejně jako vláda klade důraz na ekonomickou diplomacii a že ji zmínil i ve svém projevu. „Pro náš hospodářský růst a zaměstnanost je důležité, aby ústavní činitelé společně pracovali na podpoře českého exportu a pomáhali našim podnikům a podnikatelům získávat nové trhy,“ uvedl předseda vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: bra

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český  Senát

20:20 Takto mluvit s Ruskem nemá smysl, ozvalo se z Moskvy. A to ještě netušili, co schválí český Senát

Nový ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) dnes ruskému velvyslanci v České republice Alexandru Zm…