Premiér hledá v Merkelové spojence proti vlastním lidem, naznačila Babišova poslankyně

25.08.2016 23:20

Ve čtvrtečních Událostech, komentářích České televize proti sobě zasedli předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který si rýpl do prezidenta Miloše Zemana, předseda ODS Petr Fiala a místopředsedkyně Sněmovny Jaroslava Pokorná-Jermanová (ANO). Ta se tvrdě vymezila proti premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) a německé kancléřce Angele Merkelové.

Premiér hledá v Merkelové spojence proti vlastním lidem, naznačila Babišova poslankyně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama

Hosté čtvrtečních Událostí komentářů hodnotili návštěvu německé kancléřky Angely Merkelové v Praze. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Jaroslava Jermanová si nebrala servítky. „Já se domnívám, že to určitě byla taková zahajovací fáze – promiňte mi ten výraz – nátlaku, aby Česká republika netrvala tolik na svých názorech k migraci,“ prohlásila místopředsedkyně Sněmovny zostra.

„Já bych se neodvážil použít slovo nátlak. Spolková republika Německo je náš blízký partner v EU, v NATO a konec konců je Německo náš největší obchodní partner. Říct, že sem přijela proto, aby zahájila nátlak na Českou republiku, to je velmi odvážné tvrzeni,“ oponoval Kalousek.

Předseda ODS Petr Fiala dal Kalouskovi za pravdu v tom, že Merkelová opravdu je vlivnou evropskou političkou a je škoda, že si česká politická scéna nevyříkala, jak dál v EU, aby pak bylo možné prezentovat nějaké společné stanovisko. Tady podle Fialy předseda vlády Sobotka selhal. V tomto si notoval jak s Pokornou-Jermanovou, tak s Kalouskem. Naše síla je prý opravdu v tom, že budeme tady spojeni, řekneme si, co budeme společně prosazovat a pak to budeme dodržovat.

Jermanová k tématu doplnila, že Poslanecká sněmovna přijala usnesení k uprchlické krizi a k Turecku a premiér by měl toto usnesení respektovat, byť ho k tomu vlastně nic nezavazuje. „Je problém, když se toho pak pan premiér nedrží a nectí usnesení Poslanecké sněmovny. A ta situace ve vládě je taková jaká je. Pokud se někteří členové vlády dozvědí až z médií, tak je něco špatně,“ rýpla si místopředsedkyně Sněmovny. „Já to vnímám jako snahu pana premiéra o nějaké alibi, zdá se mi, že hledá spojence, o kterého by se mohl opřít proti tomu tlaku, který na něj jde zevnitř,“ vyjádřila svůj názor Pokorná-Jermanová.

Pár slov padlo také k rušení evropských sankcí vůči Rusku. Hosté se shodli na tom, že v tuto chvíli není rušení sankcí na místě. Miroslav Kalousek k tomu ironicky poznamenal, že náš export do Ruska je minimální, snad jev případě sponzorů pana prezidenta Zemana je tomu jinak.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

„Samozřejmě v případě čísel sponzorů pana prezidenta ta čísla vypadají jinak, ale za celou Českou republiku je to jen 1,8 procenta našeho exportu,“ uzavřel Kalousek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

11:54 Lidi jsou spodina? Ne! udeřil Okamura na TOP 09. A rozbalil to proti EU: Vytáhl zlé věci

Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal poslance o prodloužení nouzového stavu až do 11. května a podrobn…