Premiér zhodnotí působení ministra zdravotnictví Ludvíka

13. 9. 2017 6:34

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes zhodnotí působení svého spolustraníka Miloslava Ludvíka v čele ministerstva zdravotnictví. Ředitel nemocnice v Motole nastoupil do čela úřadu loni v listopadu, když vystřídal Svatopluka Němečka (ČSSD). Při nástupu do funkce si Ludvík stanovil za cíl posílit práva pacientů, řešit nedostatek sester a snížit administrativní zátěž zdravotníků.

Premiér zhodnotí působení ministra zdravotnictví Ludvíka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík

Premiér při nástupu ministra za jeho hlavní úkoly označil prosazení zákona o neziskových nemocnicích, protikuřáckého zákona a pravidelné valorizace plateb za státní pojištěnce, dále dokončení reformy vzdělávání lékařů a sester a zajištění dostatku peněz pro zdravotnictví, aby se zároveň nemusela zvyšovat spoluúčast pacientů a rostly platy zdravotníků v nemocnicích.

Protikuřácký zákon začal platit letos v květnu, reformy vzdělávání lékařů a sester do září. Zvyšování částky, kterou stát vynakládá na přibližně šest 5,9 milionů svých pojištěnců, zejména dětí, nezaměstnaných a seniorů, vláda schválila do roku 2020. Zákon o neziskových nemocnicích vláda prosadit nestihne.

Ludvík se měl původně stát jednou z hlavních tváří ČSSD v kampani před říjnovými volbami, neuspěl však v primárkách v hlavním městě a na kandidátce nefiguruje. Po volbách se chce vrátit do čela nemocnice v Motole.

Premiér zahájil kolečko bilančních schůzek v polovině července. Výsledkem jednání by měla být souhrnná zpráva, která zrekapituluje, jak velkou část programového prohlášení vláda splnila. Členové kabinetu chtějí také formulovat doporučení pro své nástupce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…