Premiére Sobotko, nezastrašujte nás a omluvte se! Klára Samková sepsala tuto výzvu

25.11.2015 19:12

Advokátka Bloku proti islámu Klára Samková vrací úder za obvinění Martina Konvičky ze šíření nenávisti. Žádá premiéra Sobotku, aby se veřejně omluvil za to, že označil Blok proti islámu za „xenofobní sektu“. Tvrdí, že se tím Sobotka snažil zesměšnit příznivce a členy hnutí a že jedná nedemokraticky a jeho prohlášení je „vadné“.

Premiére Sobotko, nezastrašujte nás a omluvte se! Klára Samková sepsala tuto výzvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Klára Samková
reklama

Samková se rozhodla bojovat proti obvinění Martina Konvičky na všech frontách. Zaměřila se tedy i na premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD). Ten se podle dokumentu, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, provinil tím, že v rozhovoru pro Hospodářské noviny označil hnutí za „xenofobní sektu“ a jeho vyjádření následně přejalo mnoho dalších zpravodajských webů.

„Blok proti islámu, z.s. považuje Vaše prohlášení ze dne 20.11.2015 za snahu degradovat názory stoupenců Bloku proti islámu, z.s., zesměšnit jeho členy, stejně jako znedůvěryhodnit spolek, který je právoplatným členem české občanské společnosti,“ píše Samková.

„Svým projevem jste dal najevo, že diskuze o politických problémech České republiky stále není otevřená všem názorovým proudům, zejména těm, které nejsou v souladu s Vaší politickou a stranickou linií,“ píše advokátka hnutí, jehož předseda je v současnosti obviněn z podněcování k nenávisti vůči muslimům, a označila Sobotkova slova za „zastrašování“ hnutí.

„Ponechání této Vaší protidemokratické a zastrašující aktivity je pro mého klienta nepředstavitelné,“ vyjádřila se Samková a dodala, že Blok není „xenofobní a už vůbec není sektou.“

Následně Samková dala premiérovi na výběr ze dvou možností. „První je, že prokážete, že spolek Blok proti islámu, z.s, JE xenofobní a JE sekta,“ napsala Samková. Druhá pak je omluvit se a rozšířit svou omluvu do médií stejně jako svoje původní vyjádření.

Následně premiérovi uložila ultimátum, dle kterého mu dala čas do 30. listopadu, aby se za svoje prohlášení omluvil. „Pakliže se můj klient v této lhůtě omluvy nedočká, předpokládám, že dojde na předložení Vašich důkazů k oběma částem Vašeho vadného a mého klienta poškozujícího tvrzení, a to nejpozději při projednávání mým klientem podané žaloby,“ ukončila Samková útočně svou žádost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: spa
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…