Přes manželku Petru na mě útočí Bakala, tvrdí Paroubek

26.08.2018 8:45

Expremiér Jiří Paroubek se na serveru VašeVěc.cz vyjádřil k obviněním, která vůči němu vznesla jeho manželka Petra Paroubková, se kterou se rozvádí. V rozhovoru pro server Seznam zprávy Paroubková řekla, že její brzy bývalý manžel má velké příjmy, které pravděpodobně nedaní. Má jít o statisícové až milionové částky. Paroubek toto obvinění odmítá. Tvrdí, že jde o politický útok na jeho osobu, za kterým stojí Zdeněk Bakala.

Přes manželku Petru na mě útočí Bakala, tvrdí Paroubek
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Někdejší předseda vlády Jiří Paroubek prý získává příjmy bokem a pravděpodobně je nedaní. Novinářům to oznámila jeho druhá manželka Petra Paroubková, se kterou se teď rozvádí. Brzy již bývalá manželka tvrdí, že o části peněz ví, odkud pochází, ale jen o části. O svých podezřeních ale nechce příliš mluvit, protože se bojí o bezpečnost svou i své dcery.

Paroubek tvrzení své ženy označuje za absurdní a žádá ji, aby pro svá velmi závažná obvinění předložila nějaké důkazy. Dokud je nepředloží, Paroubek se k celé věci odmítá vyjadřovat. Kauzu prý považuje za politický útok na svou osobu. Sluší se připomenout, že expremiér se pokouší vrátit do nejvyšších pater politiky a jako nezávislý kandidát v Ostravě usiluje o zvolení senátorem. Ale v České republice podle něj žijí lidé, kteří si jeho návrat do politiky nepřejí. Má to být především bývalý majitel společnosti OKD Zdeněk Bakala.

„Myslím, že v zákulisí celou záležitost režírují stále titíž lidé, kteří si nyní přejí znemožnit mou volbu. Rok po volbách do sněmovny v roce 2010 se Z. Bakala chlubil v rozsáhlém rozhovoru MF Dnes, že zabránil tomu, abych se stal českým premiérem. Z. Bakala se nyní bojí mého zvolení senátorem v Ostravě. Ví, že je to pro něj počátek mnoha dalších nepříjemností. Avizoval jsem již, že mí právníci pracují na trestním oznámení na Bakalu pro nesplnění veřejného příslibu, že nabídne k odprodeji za výhodnou cenu těm nájemníkům z více než 43 000 bytů OKD, kteří o to budou mít zájem. Je známo, že marketingově Bakalovi dlouhodobě pomáhá firma Bison & Rose, jejíž představitel je ostatně jeho tiskovým mluvčím," napsal Paroubek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

10:20 Průs*r. Zdravotníci došli, Praha v nouzi. Hřib mimořádně vystoupil, je to zlé

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) řekl lidem pravdu. Situace v pražských nemocnicích je opravdu …