Přestřelka na Hradě. Kmoníček zkritizoval Zemanovy bonmoty, Ovčáček mu to okamžitě vrátil

17. 4. 2015 17:51

Šéf zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky Hynek Kmoníček promluvil o prezidentu Miloši Zemanovi v Hospodářských novinách tak, že prý lidé nemají brát jeho výroky zcela vážně, jelikož i on sám je někdy prý nebere stoprocentně vážně. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se však proti Kmoníčkovu prohlášení ohradil na svém Facebooku, kde s ním nesouhlasí.

Přestřelka na Hradě. Kmoníček zkritizoval Zemanovy bonmoty, Ovčáček mu to okamžitě vrátil
Foto: Václav Fiala
Popisek: Prezident Zeman s klíčemi od Kraslic

„Při výjezdu pana prezidenta do regionů se v malém městečku X místní občan A zeptá na velmi zvláštní otázku, na vyslovený diplomatický nesmysl. A prezident na ni na místě odpoví. Viz proč nemáme ambasádu v Jeruzalémě. To není dlouhodobý plán, jemuž bych musel čelit a přinášet profesní argumenty,“ zmínil Kmoníček jeden z výroků prezidenta Miloše Zemana.

Kmoníček také uvedl, že „bonmoty pana prezidenta“ jsou jeho „adrenalinovým sportem“, protože prý musí často vysvětlovat novinářům Zemanovy kontroverzní výroky v oblasti zahraničních a diplomatických vztahů.

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček však na svém Facebooku uvedl, že nesouhlasí s Kmoníčkovým prohlášením. Podle něj prý Zeman nepovažuje žádné otázky občanů za hloupé a odpovídá s naprostou vážností. „Neexistují hloupé otázky, říká často pan prezident, který si právě dotazů občanů, které zaznívají při návštěvách regionů, velmi váží. A také na tyto dotazy pan prezident s veškerou vážností odpovídá,“ napsal na svém Facebooku Ovčáček s tím, že Kmoníček při rozhovorech s novináři nejspíš využil jeho oblíbené ironie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ste

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

20:11 Strach obchází německou veřejností. Bojí se zmínit o uprchlících, islámu či vlastenectví. Zde je to černé na bílém

Judith Bergmanová na stránkách konzervativního Gatestone Institute upozorňuje na průzkum, který ukaz…