Přestřelka na středočeském zastupitelstvu. Šlo o náš článek

11.09.2020 11:33

Středočeský klub zastupitelů hnutí ANO podle svého prohlášení nesouhlasí s výroky zastupitele ODS Martina Kupky na adresu vedení Úřadu Středočeského kraje. Ohradilo se také proti kritice k dosaženým výsledkům kraje v tomto volebním období. „Hnutí ANO v našem kraji splnilo za poslední 4 roky naprostou většinu svého volebního programu. Díky tomu je Středočeský kraj po 20 letech své existence v nejlepší kondici,“ stojí v tiskové zprávě vydané po jednání zastupitelstva.

Přestřelka na středočeském zastupitelstvu. Šlo o náš článek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslava Pokorná Jermanová
reklama
Středočeský kraj pod současným vedením stihl podle prohlášení opravit přes 1 500 kilometrů krajských silnic, zrekonstruoval školy, vyměnil tisíce starých kotlů nebo za 3 miliardy zmodernizoval středočeské nemocnice. „To jsou jasná fakta, doložitelná čísla a již dnes hotové stovky staveb a opravených silnic. O takových výsledcích se kolegům z ODS, kteří kraj řídili v minulosti, za účasti dnešního zastupitele Martina Kupky, může jen zdát,“ uvádí hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
 
 

Anketa

Vyhraje hnutí ANO krajské volby?

69%
14%
hlasovalo: 14458 lidí
Na čtvrtečním jednání zastupitelstva byla řešena i otázka personální politiky kraje. Včetně odměňování jeho zaměstnanců. „Celková odměňovací politika Středočeského kraje je vzhledem k dosaženým výsledkům relevantní. Výsledky jsou rekordní, práce odvedená úředníky nepopiratelná,“ řekl náměstek hejtmanky Gabriel Kovács.
 
„Pan Kupka nám sice sdělil, jakou částku bral jako krajský úředník v roce 2004, klobouk dolů před tímto gestem, pokud by na oplátku nežádal jména našich úředníků, stejně jako to celou dobu dělal pan Michalík (STAN). To férové rozhodně není,“ komentoval vystoupení obou opozičních politiků předseda klubu Martin Herman.
 
„To odporuje zákonu a ti pánové to dobře vědí, tím spíš, že tyto údaje odmítl sdělit i magistrát hl. města Prahy,“ řekl radní Robert Bezděk s tím, že zapátral po odměnách na pražském magistrátu a ani tam mu koalice, ve které je zastoupen STAN, nebyla schopna sdělit konkrétní lidi a jejich příjmy. 
 
 
„Pan Kupka prohlašuje, že okolí hejtmanky je jako černá díra na peníze, ale při znalosti jeho průměrného platu si teď musí vybrat. Okolí paní hejtmanky pracuje na stejné pozici s odměnami nižšími, než bral pan Kupka, a buď je to tedy standardní, a i jeho plat byl standardní, nebo je to černá díra na peníze a jeho plat byl nemravný. Pan Kupka nemůže být podobojí,“ řekl také radní.  
 
Zastupitelský klub hnutí ANO je dle svých slov šokován informacemi, které se týkají milionových výdajů Středočeského kraje z doby vlády ODS na sebepropagaci jejího vedení, které měl mít na starosti právě pan zastupitel Kupka. O tom jako první psaly ParlamentníListy.cz
 
 
„Pokud jsou informace, které jsem se dnes dočetla, pravdivé a na hejtmanské dny pana Bendla bylo externím firmám vydáno sedm miliónů korun, je pro mě dnešní vystoupení kolegy Kupky nehorázné pokrytectví. Sama jsem v kraji hejtmanské dny pořádala od svého zvolení po celém kraji celkem 23 krát. Vždy byly organizačně zabezpečeny zaměstnanci krajského úřadu a vždy sloužily především obyvatelům našeho kraje k řešení jejich problémů. Náklady na ně se tak celkem počítají v desítkách tisíc korun. Asi konečně začínám chápat, jak chce pan zastupitel Kupka stavět kraj na nohy,“ uzavírá hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

17:15 Volný vystoupil. Všichni v šoku: Organizovaný zločin! Chystá se provokativní umrtí pacientů... Tady se vyrábí další Breivik, jestli někomu rupne v kouli. Varuji vás

Poslanec Lubomír Volný dnes opět na plénu Poslanecké sněmovny hovořil bez roušky. Mluvil mimo jiné o…