Prezident EU vzkazuje Britům přes německý bulvár: Pokud nás opustíte, tak...

12. 6. 2016 19:20

Předseda Evropské rady, jemuž se někdy nepřesně říká prezident Evropské unie, Donald Tusk vyslal skrze německý bulvární deník Bild varování Britům. Mohou si sice prosadit odchod z EU, ale celý proces bude trvat roky a navíc není jisté, jak skončí.

Prezident EU vzkazuje Britům přes německý bulvár: Pokud nás opustíte, tak...
Foto: commons.wikimedia.org/Andrzej Barabasz
Popisek: Donald Tusk

Pokud se 23. června Britové rozhodnou v referendu pro odchod z Evropské unie, zemi čeká sedm let nejistoty. A nejen to. „Samotné rozvázání všech smluvních vztahů bude trvat dva roky. „Každý z dalších 27 členských států a také Evropský parlament budou muset odsouhlasit podmínky proměny EU,“ píše německý deník. V plném znění vyjde v tomto deníku rozhovor s Donaldem Tuskem v pondělí.

Upoutávku německého deníku Bild najdete zde.

Server britského deníku The Guardian k tomu dodává, že vůbec není jisté, zda všechny členské státy EU schválí podmínky odchodu ostrovního království z EU. Pokud by si občané Velké Británie opravdu přáli odchod své země z EU, ještě to neznamená, že sedmadvacet členských států bez problémů odhlasuje podmínky, za kterých by Britové opustili společný evropský volný trh.  

Celý text v angličtině najdete zde.

Definitivní odpoutání Londýna od Bruselu by mohlo podle Tuska zabrat sedm let. Britský konzervativní premiér David Cameron mluví dokonce o celých deseti letech nejistoty. Apeluje proto na své spoluobčany, aby hlasovali pro setrvání Velké Británie v EU. Německá kancléřka Angela Merkelová již dala najevo, že při odchodu z EU poklesne vliv Británie na dění na kontinentu. Nelze očekávat, že by se nic nezměnilo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

16:48 Pirátka Krausová napsala nevídaný mail o své kolegyni, který se neměl dostat mezi lidi: „Ať si políbí p*del, zas*aná pí*a…“

„Já s tímhle končím, ve straně plné kreténů, kteří mají větší slovo, než normální lidi, pracovat neb…