Prezident Kosova se má zpovídat v Haagu z mučení zajatců a obchodu s lidskými orgány. Bývalý poslanec připomíná roli „krvavé Madly“

27.06.2020 20:50

„Thaçi nebyl jediným strůjcem kosovské tragédie a neměl by být jediným, kdo za ni bude pykat. Stačí si jen připomenout bývalou ministryni zahraničí USA Madeleine Albrightovou, iniciátorku ‚humanitárního bombardování‘ Jugoslávie,“ píše bývalý diplomat a poslanec Milan Šarapatka k tomu, že zvláštní tribunál v Haagu se rozhodl obžalovat prvního premiéra a nynějšího prezidenta Kosova Hashima Thaçiho z válečných zločinů a ze zločinů proti lidskosti, včetně téměř stovky vražd. Upozorňuje, že se často s Thaçim stýkal i bývalý ministr zahraničí Karel Schwarzenberg (TOP 09).

Prezident Kosova se má zpovídat v Haagu z mučení zajatců a obchodu s lidskými orgány. Bývalý poslanec připomíná roli „krvavé Madly“
Foto: Úsvit přímé demokracie
Popisek: Ing. Mgr. Milan Šarapatka PhD.
reklama

Anketa

Má smysl existence Senátu Parlamentu ČR?

4%
96%
hlasovalo: 18253 lidí
Milan Šarapatka píše, že se Albrightová výrazně angažovala v řešení otázky nezávislosti Kosova a Thaçiho teroristickou UÇK (Kosovskou osvobozeneckou armádu) měla po osamostatnění Kosova ohodnotit „příjemně okrouhlou sumičkou 20 milionů dolarů“.

„Tu její společnost Albright Capital Management vydělala, když při ‚cinknuté‘ privatizaci koupila kosovské telekomunikace, firmu Ipko, aby ji následně se ziskem prodala slovinskému Telekomu.

Stejně tak například generál NATO Wesley Clark, který velel spojeneckým operacím při kosovské krizi v roce 1999, ‚čistě náhodou‘ výhodně koupil kosovské hnědouhelné lignitové doly,“ upozorňuje bývalý diplomat.Prý ale „není ani třeba chodit tak daleko“. „Co třeba role tehdejšího ministra zahraničí Karla Schwarzenberga při osamostatnění Kosova? Po internetu koluje vícero jeho fotografií s Hasimem Thaçim. Copak asi jemu zůstalo za prsty? Tolik se angažoval pro nezávislost Kosova na Srbsku, že dokonce vyhlásil jeho uznání Českou republikou proti výslovné vůli našeho Parlamentu. Znám jej natolik dobře, abych věřil, že zadarmo to jistojistě nedělal,“ píše.

„A jestli mu zaplatila sama ‚krvavá‘ Madeleine nebo jeho přátelé z Bilderbergu, jestli penězi nebo politickým vlivem, není vůbec důležité. Pravdou zůstává, že se Česká republika, tímto fakticky protiústavním krokem, postavila po bok zemí, které napomohly UÇK uskutečňovat další etnické čistky mezi kosovskými Srby a stály za ‚humanitárním bombardováním‘ s několika tisícovkami jak srbských, tak i albánských obětí mezi civilním obyvatelstvem,“ dodává.

Nynější obžaloba Thaçiho viní, že během bojů v Kosovu osobně fyzicky likvidoval své odpůrce a mučil zajatce. Měl být též zapleten do ilegálních obchodů s lidskými orgány, které kosovští Albánci během konfliktu odebírali zajatým Srbům, ale i samotným Albáncům, kteří nesouhlasili s praktikami povstalců.

Zvláštní tribunál pro Kosovo je považovaný za kosovský justiční orgán, ale tvoří ho mezinárodní soudci a je financován Evropskou unií. Kvůli zajištění bezpečnosti svědků má sídlo v nizozemském Haagu. Několik lidí svědčících proti bývalým velitelům UÇK totiž za podezřelých okolností zemřelo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: rak
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala, Jurečka, Adamová. Naděje pro Česko. Pavel Novotný září. Ale ODS dostala ránu

15:44 Fiala, Jurečka, Adamová. Naděje pro Česko. Pavel Novotný září. Ale ODS dostala ránu

Koalice naděje. Tak nazvaly strany tzv. demokratické opozice své spojení do dalších voleb, které stv…