Prezident Zeman nabídl Gerlochovi kandidaturu na ústavního soudce

22.11.2018 19:16

Prezident Miloš Zeman nabídl prorektorovi Univerzity Karlovy Aleši Gerlochovi kandidaturu na ústavního soudce. Akademik, který se specializuje na teorii práva a ústavní právo a v současnosti zastává post místopředsedy Legislativní rady vlády, to řekl Českému rozhlasu Radiožurnálu po středeční schůzce na Hradě. Doplnil, že se k návrhu „kloní kladně“.

Prezident Zeman nabídl Gerlochovi kandidaturu na ústavního soudce
Foto: screen ČT
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zeman už dříve uvedl, že má celkem tři kandidáty, kteří by mohli nahradit končícího ústavního soudce Jana Musila. Ten chce na funkci rezignovat ze zdravotních důvodů. Jména zvažovaných adeptů prezident neprozradil, jen dodal, že kandidáty postupně navrhne Senátu. Z jeho vyjádření nepřímo vyplynulo, že uvažuje i o předsedovi pražského městského soudu Liboru Vávrovi.

Gerloch Radiožurnálu sdělil, že by chtěl zároveň i nadále působit na Právnické fakultě Univerzity Karlovy, kde vede katedru teorie práva a katedru ústavního práva. „Samozřejmě se kloním kladně k tomu návrhu, ale potřebuju si ujasnit ještě některé souvislosti osobní a pracovní,“ řekl k možné kandidatuře na ústavního soudce.

Jak na svém webu uvádí Karlova univerzita, Gerloch se ve vědeckých pracích zaměřuje zejména na problematiku právního státu a demokratického politického systému, působení práva ve společnosti a na otázky ústavnosti a legislativy. Publikoval více než 160 vědeckých a odborných prací. Letos jakožto nezávislý kandidát kandidoval do Senátu ve volebním obvodu Prahy 12, kde však zvítězil Pavel Fischer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

13:00 Fiala počtvrté zvolen. A příště už jako silná vládní strana, sliboval v euforii

Celkem 470 hlasů z 505 platných dostal Petr Fiala. Jako jediný kandidát tak byl zvolen předsedou ODS…