Prezident Zeman navštíví jižní Moravu, program zatím není známý

14.11.2014 14:45

Prezidentská kancelář připravuje návštěvu Miloše Zemana na jižní Moravě. ČTK to dnes řekl bez dalších podrobností mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Program třídenní návštěvy není známý, ale již se ví, že 1. prosince navštíví Blansko. Novinářům to dnes řekl starosta města Ivo Polák. Zeman postupně objíždí kraje. Tento týden pobýval tři dny v Moravskoslezském kraji. Na jižní Moravu zavítal naposledy loni v září. Jeho program se odehrával především v Brně, Znojmě, Vyškově, Hodoníně a Kyjově.

Prezident Zeman navštíví jižní Moravu, program zatím není známý
Foto: Petr Kupka
Popisek: Prezidenta si přišlo v Kopřivnici poslechnout asi tři sta lidí

„Na Blansko a Blanensko se tehdy z důvodu nedostatku času nedostalo. Prezidentská kancelář proto nyní sama projevila zájem o to, abychom pomohli s návštěvou pana prezidenta," uvedl Polák.

Zeman by měl podle jeho informací 1. prosince navštívit nejprve Černou Horu na Blanensku, kde je historický pivovar, a odpoledne se pak s doprovodem přesune do Blanska.

V něm by si chtěl podle Poláka prohlédnout areál společnosti ČKD Blansko, která je výrobcem vodních turbín a elektráren. Pak by chtěl zamířit do některé z dalších místních firem, uvedl starosta. V plánu je i setkání s občany. Naposledy navštívil Blansko prezident Václav Klaus, a to v letech 2004 a 2005. Jeho druhá návštěva byla spojena se stým výročím povýšení Blanska na město.

reklama

autor: čtk, mp

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

15:30 A maso z Ukrajiny si už neškrtne. Oznámení a akce

PENNY Market už dále nebude nabízet maso původem z Ukrajiny. Rozhodnutí obchodního řetězce přichází …