Prezident Zeman nemá čínského poradce Jie. Je to vyhaslá záležitost, objasnil mluvčí Ovčáček

10.02.2020 18:31

Šéf investiční skupiny CEFC Jie Ťien-ming v roce 2018 nenadále zmizel. Prezident Miloš Zeman o něm ale i nadále mluvil jako o svém poradci. Na počátku roku 2020 se však situace změnila. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček oznámil, že Jie Ťien-ming nikdy nebyl oficiálním poradcem a ani jím už nebude.

Prezident Zeman nemá čínského poradce Jie. Je to vyhaslá záležitost, objasnil mluvčí Ovčáček
Foto: Twitter J. Ovčáčka
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama

Ač v minulosti Miloš Zeman jezdil do Číny a vracel se s přísliby investic v řádech desítek miliard korun, zdá se, že v osmém roce Zemanova prezidentství se situace mění. Prezident oznámil, že se nechystá do Číny, vyšle tam zřejmě předsedu ČSSD Jana Hamáčka, a navíc začal dávat najevo, že není spokojen s tím, že čínská strana v Česku neinvestovala zdaleka tolik, kolik slíbila. Ze slibů se naplnil jen zlomek. Asi nejviditelnějším čínským obchodem v Česku byl nákup fotbalové Slavie.

Kromě toho, že prezident začal Čínu kritizovat, byť ne tak ostře jako mnozí opoziční politici, hradní mluvčí Jiří Ovčáček oznámil ,že pan Jie Ťien-ming, ředitel čínské CEFC, už není prezidentovým poradcem. Vysvětluje to tak, že jím vlastně nikdy nebyl, tak se nic nemění.

Zmíněný nikdy v seznamu poradců prezidenta republiky nebyl uveden. Jde o vyhaslou záležitost, kterou se již nezabýváme,“ sdělil LN na dotaz jeho angažmá mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Faktem je, že Jie Ťien-ming nikdy oficiálním poradcem prezidenta nebyl, ale Miloš Zeman o něm jako o svém poradci mluvil i v roce 2018, kdy Jie Ťien-ming záhadně zmizel.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

17:41 Možné jen v Praze: Bleší trhy pod širým nebem, najela policie, zavřeno. A o pár kilometrů dál? Hlava na hlavě ve známém obchodě

Nepříjemné překvapení dnes ráno čekalo na prodejce a zákazníky, kteří přišli na pražské bleší trhy v…