Prezident Zeman obdržel oficiální pozvání k návštěvě Číny

12. 11. 2013 22:12

Prezident Miloš Zeman obdržel oficiální pozvání k návštěvě Číny. Na zámku ve středočeských Lánech mu ho dnes předal generální tajemník sekretariátu spolupráce mezi Čínou a střední a východní Evropou Sung Tchao. Se Zemanem se setkal u příležitosti česko-čínského hospodářského fóra, kterému dal prezident záštitu. Oznámila to hradní mluvčí Hana Burianová.

Prezident Zeman obdržel oficiální pozvání k návštěvě Číny
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Miloš Zeman v Chomutově

Zeman kvůli zranění nohy zrušil všechny zahraniční cesty, které mu do konce roku zbývaly. Nenavštíví tak Srbsko, Rumunsko ani české vojáky v Afghánistánu. Plánované cesty uskuteční až v příštím roce, mohl by pak navštívit i Peking.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Bolavé koleno Zemanovi zabránilo pronést řeč na středeční slavnostní večeři českých a čínských podnikatelů. Do Španělského sálu Pražského hradu proto místo něj půjde šéf hradní diplomacie Hynek Kmoníček, oznámila prezidentská kancelář.

Česko-čínské obchodní fórum dnes večer zahájí projevem bývalý prezident Václav Klaus. Ve středu na něm promluví premiér Jiří Rusnok, ministr zahraničí Jan Kohout a předseda Asociace krajů Michal Hašek, jehož nedávná schůzka se Zemanem v Lánech stála za posledním rozkolem v sociální demokracii.

Zeman po zvolení prezidentem řekl, že by rád navštěvoval země, které jsou ekonomicky silné. Mezi nimi jmenoval státy takzvané skupiny BRICS, kam kromě Číny patří Brazílie, Rusko, Indie a Jihoafrická republika.

Hlava státu zahájila zahraniční cesty tradiční návštěvou Bratislavy. Později letěla do Vídně, Varšavy, Berlína, Bruselu, Jeruzaléma či Kyjeva. V příštím roce by měla navštívit například Rusko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…