Prezident Zeman přijal demisi vlády Andreje Babiše

11.11.2021 16:18 | Zprávy
autor: vef

Prezident Miloš Zeman přijal dnešní demisi vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), informoval Hrad. Kabinet ANO a ČSSD pověřil vykonáváním funkce do jmenování nové vlády.

Prezident Zeman přijal demisi vlády Andreje Babiše
Foto: Repro CNN Prima NEWS
Popisek: Prezident Zeman podepisuje v nemocnici svolání PSP ČR

Prezident Miloš Zeman by mohl v řádu týdnů jmenovat premiérem Petra Fialu (ODS), řekl dnes novinářům vedoucí prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Jmenování by se konalo v Lánech, vyžaduje to ale, aby byl prezident propuštěn z Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN).

Zeman je v ÚVN měsíc, 4. listopadu byl přeložen z jednotky intenzivní péče, od pondělí by měl být na běžném oddělení, což mu umožní také přijímat návštěvy. „Pan prezident chce rozhovor s panem Fialou, rád by se scházel i s adepty na ministry,“ řekl novinářům Mynář poté, co vypovídal na policii k okolnostem Zemanovy hospitalizace. Bude na další domluvě, kdy se schůzky uskuteční, doplnil.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Potrestáte Šichtařovou za ta její videa?

Jestli to chápu správně, i podle vás je nepřípustné, aby si ve sněmovně natáčela videa s vlastní reklamou. Podle všeho s nimi nechce skončit. Budete to řešit disciplinárně, když domluva je podle všeho k ničemu a ona s tím nechce přestat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šebelová se zlobí na vládu. Málo peněz na zbraně a lži o rozpočtu

15:00 Šebelová se zlobí na vládu. Málo peněz na zbraně a lži o rozpočtu

„Vy tady šíříte strach a nepochopení mezi lidmi!“ obula se poslankyně Michaela Šebelová (STAN) do po…