Prezident Zeman přijme hejtmany a pražského primátora

13.03.2013 6:26

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijme hejtmany a primátora hlavního města. S lídry krajů a metropole zasedne k pracovnímu obědu. Zeman je na Hrad pozval už na konci února, před svým oficiálním uvedením do úřadu hlavy státu.

Prezident Zeman přijme hejtmany a pražského primátora
Foto: hns
Popisek: Prezident Miloš zeman
reklama

Na přijetí hejtmanů se Zeman dohodl s šéfem Asociace krajů ČR a místopředsedou ČSSD Michalem Haškem. Hašek ho navštívil na začátku února a hovořili spolu o rozvoji regionů, infrastrukturních projektech, evropských fondech i o programu prezidentových budoucích návštěv v regionech. "Už se současnou hlavou státu byly vztahy standardní ve vztahu k hejtmanům, troufám si tvrdit, že s Milošem Zemanem budou vztahy nadstandardní," řekl po jednání Hašek.

Zeman se prezidentské funkce ujal v pátek. Úřadovat na Hradě začal v pondělí, kdy přijal delegaci více než 140 zahraničních velvyslanců. Diplomatům řekl, že chce podporovat mezinárodní obchod a přivézt do zahraničí úspěšné zástupce českého průmyslu.

Zeman v tomto týdnu také potvrdí jmenování předsedy Strany práv občanů - zemanovci (SPOZ) Vratislava Mynáře kancléřem. Jméno svého spolupracovníka oznámil prezident v nedělním rozhovoru pro televizi Prima Family. Mynář organizoval Zemanovu volební kampaň a prezident o něm řekl, že prokázal "nesmírné organizační schopnosti".

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

22:21 „Poprava“ Šarapatky? Aktér „spacákové revoluce“ se vyjádřil. A mnohé je jasnější

Sněmovní volební výbor bude příští úterý projednávat návrh Barbory Kořanové z hnutí ANO na odvolání …