Prezident Zeman prý zneužívá děti. Píší to v Reflexu

25. 1. 2016 20:32

Prezident Miloš Zeman znovu razantně vstoupil do kauzy „norských dětí“, kde je jedním z rodičů občan České republiky. Hlava státu ohlásila, že navrhne smlouvu s Norskem pro tuto oblast. Podle Jiřího Leschtiny, jenž se vyjádřil na serveru Reflex.cz, ale jen prezident znovu ukázal, že je ochoten udělat pro získání hlasů voličů skoro vše, zneužití dětí nevyjímaje.

Prezident Zeman prý zneužívá děti. Píší to v Reflexu
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Prezident Zeman v Partii televize Prima

Kauza dětí s českým občanstvím v Norsku, o které se začne zajímat tamní sociálka Barnevernet, hýbe Českem. Nikoli poprvé vstoupil do dění i prezident Zeman, když ohlásil, že hodlá navrhnout smlouvu Norsku, týkající se případů dětí, o které se začala zajímat i zmíněná sociální služba.

Faktem je, že podle ústavy prezident sice může sjednávat mezinárodní smlouvy, ale má to dva veliké háčky, zaprvé je nepředstavitelné, že by tak činil bez spolupráce s českým parlamentem, a zadruhé je ještě nepředstavitelnější, že by se obešel bez souhlasu norské strany. K uzavření smlouvy jsou přece vždy potřeba dvě strany.

Celý komentář najdete zde.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) už konstatoval, že Zemanův nápad bude jen obtížně realizovatelný. Sečteno a podtrženo, prezident v podstatě jen znovu předvedl halasné plácnutí do vody, které upoutá pozornost jeho voličů, ale v praxi spíše stíží vyjednávání Česka a Norska. V zájmu obou stran je nevyhrocovat situaci a dospět k nějakému řešení. Miloš Zeman jde přesně opačnou cestou. „Ten jen znovu potvrdil, že v honbě za voličskými hlasy je připraven zneužít cokoliv. Včetně pohnutého osudu nevinných dětí,“ konstatuje Leschtina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

19:41 „Že na Donbasu nejsou ruští vojáci, ale dobrovolníci? Tak ale dobře placení!“ Zaorálek se rozčiloval na Schneiderově akci k výročí Majdanu a publikum ho málem rozneslo

Čubčí syn Porošenko, gruzínští střelci z oken konzervatoře na kyjevském Majdanu. Spálení lidé ve vyp…