Prezident Zeman prý zneužívá děti. Píší to v Reflexu

25.01.2016 20:32

Prezident Miloš Zeman znovu razantně vstoupil do kauzy „norských dětí“, kde je jedním z rodičů občan České republiky. Hlava státu ohlásila, že navrhne smlouvu s Norskem pro tuto oblast. Podle Jiřího Leschtiny, jenž se vyjádřil na serveru Reflex.cz, ale jen prezident znovu ukázal, že je ochoten udělat pro získání hlasů voličů skoro vše, zneužití dětí nevyjímaje.

Prezident Zeman prý zneužívá děti. Píší to v Reflexu
Foto: Partie FTV PRIMA
Popisek: Prezident Zeman v Partii televize Prima
reklama

Kauza dětí s českým občanstvím v Norsku, o které se začne zajímat tamní sociálka Barnevernet, hýbe Českem. Nikoli poprvé vstoupil do dění i prezident Zeman, když ohlásil, že hodlá navrhnout smlouvu Norsku, týkající se případů dětí, o které se začala zajímat i zmíněná sociální služba.

Faktem je, že podle ústavy prezident sice může sjednávat mezinárodní smlouvy, ale má to dva veliké háčky, zaprvé je nepředstavitelné, že by tak činil bez spolupráce s českým parlamentem, a zadruhé je ještě nepředstavitelnější, že by se obešel bez souhlasu norské strany. K uzavření smlouvy jsou přece vždy potřeba dvě strany.

Celý komentář najdete zde.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD) už konstatoval, že Zemanův nápad bude jen obtížně realizovatelný. Sečteno a podtrženo, prezident v podstatě jen znovu předvedl halasné plácnutí do vody, které upoutá pozornost jeho voličů, ale v praxi spíše stíží vyjednávání Česka a Norska. V zájmu obou stran je nevyhrocovat situaci a dospět k nějakému řešení. Miloš Zeman jde přesně opačnou cestou. „Ten jen znovu potvrdil, že v honbě za voličskými hlasy je připraven zneužít cokoliv. Včetně pohnutého osudu nevinných dětí,“ konstatuje Leschtina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

4:44 Vrbětice: 5 000 samopalů se tam ztratilo, slyšel Štěpán Kotrba. I jiné věci

Vydírání Babiše a Petříčka. To vidí za kauzou zapojení ruských špionů do výbuchu skladu ve Vrběticíc…