Prezident Zeman se dnes v Brně sejde s ministryní Valachovou

28.05.2017 6:15 | Zprávy
autor: mp

Prezident Miloš Zeman se dnes večer sejde v Brně s ministryní školství Kateřinou Valachovou (ČSSD), jejíž rezignaci v pátek přijal a odeslal na Pražský hrad premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jak se k rezignaci prezident postaví, zatím není jasné, píše ČTK.

Prezident Zeman se dnes v Brně sejde s ministryní Valachovou
Foto: ReproFoto: TV Barrandov
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem televize Barrandov.

Ve čtvrtek uvedl, že se chce s Valachovou sejít a přemlouvat ji, aby si to rozmyslela, protože má podporu velké části odborné veřejnosti. Za jednu z variant Zeman označil možnost, že by nechal ministryni v demisi do konce funkčního období.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jsme na konci trubky. Česko má méně plynu a lepší to nebude

8:32 Jsme na konci trubky. Česko má méně plynu a lepší to nebude

Naplněnost českých plynových zásobníků povážlivě klesá. Zásoba plynu klesla na pouhých 39 % maximáln…