Prezident Zeman se prý dobře pojistil

27.12.2017 7:50

Středeční Lidové noviny připomínají, že rokem 2016 nám všem začal maraton. Volební maraton. V roce 2016 se volilo do krajů, v roce 2017 jsme měli volby sněmovní. V roce 2018 nás čekají dvě kola prezidentských voleb, dvě kola senátních voleb a volby do zastupitelstev měst a obcí. K volebním urnám půjdeme celkem pětkrát.

Prezident Zeman se prý dobře pojistil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volič u volební urny, ilustrační foto
reklama

Pokud si užíváte cesty k volebním urnám, pravděpodobně vás potěší, že až do roku 2027 budeme chodit k volbám každý rok. V roce 2018 půjdeme k volebním urnám hned pětkrát.

Z kraje roku v médiích hodně uvidíme prezidenta Zemana. Současná hlava státu sice tvrdí, že nevede žádnou předvolební kampaň, ale v závěru roku 2017 byl Zeman na obrazovkách dost často. Už kvůli tomu, že se jednalo o koalici a sestavovala se vláda. Sestavoval ji Andrej Babiš (ANO). Miloše Zemana uvidíme na obrazovkách i v roce 2018.

„Nejenže je ze své současné pozice víc vidět. Kampaň a nakonec i volby, jejichž první kolo se uskuteční 12. a 13. ledna, připadly na období, kdy se rozhoduje o budoucí vládě. A tak, i když prezident od začátku tvrdí, že nedělá a nebude dělat kampaň, si svoje místo v médiích dobře pojistil. Jen dva dny před 12. lednem vystoupí ve Sněmovně, aby vyslovil podporu menšinovému jednobarevnému kabinetu Andreje Babiše (ANO), o kterém budou hlasovat poslanci,“ připomíná deník.

Pokud zůstane prezidentem Miloš Zeman, jedna cesta k volbám nám bude pravděpodobně ušetřena – cesta k předčasným sněmovním volbám. Prezident Miloš Zeman ve své tradiční vánoční promluvě prohlásil, že udělá vše proto, aby k předčasným volbám nedošlo. Hrozil kvůli tomu politikům dokonce pěstí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

13:05 Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které…