Prezident by měl jmenovat nový kabinet bez podmínek, míní 52 % lidí

12.01.2014 15:45 | Zprávy
autor: jma, čtk

Prezident Miloš Zeman by měl podle 52 procent lidí jmenovat vládu navrženou předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou bez kladení podmínek. Osmatřicet procent Čechů si myslí, že by měl vyžadovat výměnu některých ministrů. Sedm procent občanů se přiklonilo k názoru, že by prezident neměl tuto trojkoaliční vládu ČSSD, ANO a KDU-ČSL jmenovat vůbec.

Prezident by měl jmenovat nový kabinet bez podmínek, míní 52 % lidí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Vyplynulo to z bleskového průzkumu agentury Median pro Českou televizi, která ho dnes zveřejnila v diskusním pořadu Otázky Václava Moravce.

Celkem 49 procent lidí si podle průzkumu přitom myslí, že kabinet navržený Sobotkou přispěje ke zlepšení poměrů v Česku. Zeman má jmenovat předsedu ČSSD Sobotku premiérem příští týden v pátek a novou vládu sociální demokracie, hnutí ANO a lidovců zřejmě do konce ledna.

Agentura provedla průzkum v pátek a sobotu mezi tisícovkou lidí. Lidé v něm také známkovali stejně jako ve škole jedničkou až pětkou působení prezidenta v několika oblastech. Nejlepší průměrnou známku, 2,7, tak Zeman dostal za využívání prezidentských pravomocí. Za obhajobu českých zájmů obdržel průměrnou známku 2,9 a za působení na vnitropolitické scéně 3,1. Nadstranické vystupování prezidenta dotázaní ohodnotili v průměru známkou 3,3. Nejhorší známku má Zeman od lidí za reprezentaci na veřejnosti, a to 3,5.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Podala jste nebo podáte nějaké trestní oznámení?

Myslím v případu, který popisujete https://www.parlamentnilisty.cz/profily/JUDr-Hana-Kordova-Marvanova-126691/clanek/Takto-vypada-hospodareni-hlavniho-mesta-Prahy-144723. A máte podezření, kdo vynesl informace? Ještě proč myslíte, že to vedení Prahy nechce řešit? Není i to dost podezřelé?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš zastropoval marže. Ekonom řekl, o kolik to zlevní naftu

14:30 Babiš zastropoval marže. Ekonom řekl, o kolik to zlevní naftu

Vláda premiéra Andreje Babiše chce kvůli prudkému zdražování pohonných hmot omezit marže distributor…